Поляки не впливають на політику Брюсселя: Дуда розкритикував членство Польщі в ЄС

14 березня 2018, 18:35
221
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Анджей Дуда

Президент Польщі Анджей Дуда розкритикував членство Варшави в ЄС і поскаржився, що поляки ніяк не впливають на політику Брюсселя.

"Дуже часто люди говорять: Навіщо нам Польща, Євросоюз - найголовніше. Але, пані та панове, згадайте роки поділу Польщі, коли ми втратили свою незалежність в кінці 18 століття і зникли з карти світу", - цитує Дуду Newsweek.

На думку Дуди, надії на те, що завдяки ЄС припиняться конфлікти, війни і запанує мир, не виправдалися.

"Незабаром всі зрозуміли, що війни тривають, а ми (поляки - Ред.) не маємо ніякого впливу, і самі нічого не вирішуємо... Справи Польщі вирішуються зараз далеко, у віддалених столицях...Туди ж йдуть гроші, які ми заробляємо, ми працюємо на інших", - поскаржився президент Польщі.

Туск: Польща зберігає членство в Євросоюзі лише через гроші

Польша зараз є одним з найбільших отримувачів фінансової допомоги з бюджету ЄС.

У 2017 році спостерігалося погіршення відносин між Варшавою та Брюсселем через польську судову реформу, яка, як вважають в ЄС, підпорядковує суди владі та позбавляє їх права вільно ухвалювати рішення.

20 грудня президент Польщі Анджей Дуда підписав закони про Верховний суд і Національну судову раду, через які Єврокомісія рекомендувала запровадити санкції.

Того ж дня Єврокомісія запустила процедуру запровадження безпрецедентних санкцій проти Польщі через цю реформу. Санкції ЄС можуть бути запроваджені лише після того, як їх схвалять всі члени союзу. Однак, Угорщина вже заявила, що буде блокувати всі контрзаходи Брюсселю проти Варшави.

У Міністерстві закордонних справ Польщі заявили, що безпрецедентне рішення Європейської комісії про запровадження санкцій проти Варшави є політичним і обтяжує взаємні відносини.

Зверніть увагу

19 грудня 2018, 15:08
Лонгріди
thumb img
Спецпроект
29 грудня 2018, 22:38
Лонгріди
thumb img
Спецпроект
20 грудня 2018, 15:13
Лонгріди
thumb img
Спецпроект