Політв'язня Клиха помістили до психіатричної лікарні

29 червня 2018, 15:25
528
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Радіо Свобода

Політичний в'язень Станіслав Клих

Політичного в'язня Станіслава Клиха, який незаконно утримується в РФ, перевели з російської колонії в психіатричну лікарню. Про це повідомила мати політв'язня Тамара Клих у коментарі телеканалу Прямий.

"На сьогодні я замовила розмову з ним, але вона не відбулася, тому що його відправили в психіатричну лікарню", – повідомила жінка.

Також мати Клиха повідомила, що під час останньої зустрічі з політв'язням адвокат зауважив значне погіршення його здоров'я.

Про погіршення стану здоров'я Станіслава Клиха раніше також заявляла перший заступник голови Верховної Ради Ірина Геращенко.

Політичного в'язня раніше вже поміщали в психіатричну лікарню російського міста Магнітогорська. Після чого стан здоров'я Клиха різко погіршився, він провів у комі шість днів.

В організації Amnesty International розповіли, що Клих пройшов насильницьке лікування в психіатричній лікарні, після чого змінилося його поведінка, а мати повідомляє про сліди тортур. Правозахисники вважають, що до Клиху застосували методи "радянської каральної психіатрії", щоб зломити волю.

Нагадаємо, 15 квітня Клих написав листа журналісту російського опозиційного видання Новая газета, в якому розповів про умови утримання в російській Верхньоуральській колонії і свій психологічний стан.


Верховний суд Чечні в травні 2016 року засудив Миколу Карпюка та Станіслава Клиха до 22,5 і 20 років ув'язнення. Згідно з вироком, Карпюк повинен провести у в'язниці перші 10 років, Клих – перші 9 років, потім обидва мають бути відправлені в колонію суворого режиму.

Російська влада звинувачує українців Клиха та Карпюка в тому, що вони нібито воювали в 1994-1995 роках проти армії РФ на стороні президента Ічкерії Дудаєва.

Обидва заперечують свою провину та заявляють, що були незаконно затримані, а їх свідчення були отримані російським наслідком під тортурами.

У лютому 2016 року російська правозахисна організація Меморіал визнала Карпюка та Клиха політв'язнями.