Поліція Британії: Новачок може залишатися активним у закритому контейнері протягом 50 років

11 липня 2018, 11:32
305
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Поліція Британії сподівається отримати інформацію від другого постраждалого в результаті отруєння в Еймсбері

Нервово-паралітична речовина Новачок може залишатися активною протягом 50 років, якщо її зберігати у закритому контейнері, заявив представник поліції Британії з боротьби з тероризмом Ніл Басу, пише AP.

За словами правоохоронця, поліція шукає в Еймсбері контейнер із Новачком.

"Мені хотілося б сказати, що ми ідентифікували та зловили людей, які відповідальні за це, і що ми переконані у відсутності слідів отрути. Але жорстока реальність полягає в тому, що наразі я не можу надати вам ніяких запевнень або гарантій", - сказав Басу.

Він висловив упевненість, що один з потерпілих відновиться і зможе розповісти поліції, де можна шукати контейнер.

Раніше британський уряд попередив жителів міст Солсбері й Еймсбері та їхніх околиць про ризики контактів з незнайомими предметами.

Нагадаємо, 30 червня з будинку в Еймсбері госпіталізували пару - 45-річного Чарлі Роулі і 44-річну Дон Стерджес. Пізніше стало відомо, що жінка померла в лікарні. Британська влада публічно оголосила, що пара зазнала впливу речовини Новачок.

Еймсбері розташоване за 15 кілометрах від Солсбері, де 4 березня колишній російський агент Сергій Скрипаль і його дочка Юлія були отруєні нервово-паралітичною речовиною.

У Лондоні заявили, що робочою лінією того, що сталося, вважається нецілеспрямований замах. Швидше за все, пара британців постраждала від залишків речовини Новачок, якою були отруєні колишній офіцер ГРУ і його дочка.