Байден дав розвідці три місяці, щоб остаточно визначити походження коронавірусу

26 травня 2021, 21:53

Президент США Джо Байден доручив розвідці протягом 90 днів підготувати звіт про походження коронавірусу. Про це повідомляє пресслужба Білого дому.

Як уточнили в пресслужбі, в травні Байден отримав попередній звіт, в якому згадувалось   «два вірогідних сценарії» походження коронавірусу - передача від тварин або витік з лабораторії, але не було остаточного висновку. Глава Білого дому сказав, що «двоє розвідорганів схиляються до [тваринного походження], а один - до [штучного], при цьому в обох сторін низький або середній рівень впевненості». Більшість розвідників вважає, що для висновку недостатньо інформації.

Відео дня

Байден доручив зібрати додаткові дані і за три місяці представити новий звіт. Також американський президент сказав, що США продовжать співпрацювати з партнерами-однодумцями заради тиску на Китай для того, щоб країна брала участь у повному і об'єктивному розслідуванні і надала доступ до всіх необхідних матеріалів.

Раніше WSJ з посиланням на секретний звіт розвідки США повідомила, що щонайменше троє вчених з інституту вірусології в Ухані важко хворіли в листопаді 2019 року, ще до появи першої інформації про коронавірус. Вони працювали в лабораторії, що вивчає коронавіруси та інші патогени.

В середині січня 2021 роки команда з 13 експертів Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) прибула до китайського міста Ухань, з якого почалося розповсюдження коронавірусу, щоб провести власне розслідування про джерело інфекції.

Місія працювала в трьох напрямках: розслідувала зв'язок між поширенням вірусу і тваринним середовищем, вивчала характер розповсюдження вірусу в Ухані і аналізувала проби навколишнього середовища.

9 лютого співробітники ВООЗ провели з китайськими дослідниками спільну пресконференцію за підсумками чотиритижневої місії. Вчені дійшли висновку, що Ухань міг бути не першим містом, де коронавірус SARS-CoV-2 передався людям, а тварин, що стали джерелом вірусу, досі не визначено.

Після повернення з Уханю керівник експертної групи ВООЗ Петер Бен Ембарек зробив нові заяви з приводу експедиції, що контрастують з його словами на пресконференції.

Він розповів, що вчені виявили ознаки того, що спалах коронавірусу в 2019 році був набагато масштабнішим, ніж вважалося раніше.

Ембарек також заявляв, що команда Всесвітньої організації охорони здоров'я сподівається повернутися до Уханю і продовжити розслідування причин виникнення спалаху коронавірусу. Під час наступної поїздки дослідники сподіваються отримати доступ до банку донорської крові в Ухані.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X