Пєсков не зміг пояснити, чому українського омбудсмена не пускають до політв'язнів

18 червня 2018, 18:04
616
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Фото: Людмила Денисова/Facebook

Кремль не визнає, що були зірвані домовленості. На фото - зустріч Денисової і Москалькової 18 червня

Прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков вважає, що недопуск українського омбудсмена в колонію до Олега Сенцова та Миколи Карпюка не означає зриву домовленостей, досягнутих між Володимиром Путіним і Петром Порошенком.

Про конкретні кроки задля звільнення політичних в'язнів Пєсков не вказав, передає Крим.Реаліі.

За його словами, йому невідомо, чому українського омбудсмена не допускають до українських громадян, з огляду на наявність домовленостей президентів.

Нагадаємо, 9 червня президент України Петро Порошенко провів переговори з главою РФ Володимиром Путіним для звільнення українських політв'язнів, незаконно утримуваних в російських в'язницях.

14 червня уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денисова вирушила в Росію, щоб відвідати бранців. Однак станом на цей момент їй відмовили у зустрічі з Олегом Сенцовим (російська сторона в цьому випадку заявила про порушення домовленостей), Миколою Карпюком, Романом Сущенком.

Денисова 18 червня в закритому режимі провела зустріч зі своєю російською колегою уповноваженою з прав людини в РФ Тетяною Москальковою.

Раніше міністр закордонних справ Павло Клімкін висловив думку, що поки триватиме Чемпіонату світу з футболу, Росія може погодитися на черговий обмін полоненими, щоб створити "позитивний імідж країни".

Геращенко: Київ готовий до обміну полоненими під час ЧС, справа за Москвою

Всі подробиці про українських політв'язнів в РФ читайте в спецтемі НВ.