Північнокорейські біженці продовжили "спілкуватися" із земляками за допомогою пляшок з рисом

1 травня 2018, 15:11
1109
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Подібні акції проводяться активістами вже протягом двох років

Біженці з КНДР, що знаходяться наразі на території Південної Кореї, продовжують надсилати на батьківщину пляшки з рисом і USB-накопичувачами морем, незважаючи на "відлигу" у відносинах країн. Про це повідомляє AFP.

Незважаючи на історичну зустріч лідерів двох Корей і їхню домовленість про повне припинення всіх ворожих дій, включаючи рішення Південної Кореї демонтувати гучномовці, які використовувалися для пропаганди проти КНДР, північнокорейські біженці продовжують скептично ставитися до нового "демократичного" напрямку політики лідера Північної Кореї Кім Чен Ина.

"Дії Сеула грають Пхеньяну на руку, позбавляючи звичайних північних корейців такої необхідної інформації", – розкритикував демонтаж гучномовців колишній політв'язень Юнг Гван-іл.

Сьогодні, 1 травня, активісти продовжили переправляти морем сотні пляшок, наповнених їжею, готівкою та ліками. Також "посилки" містять USB-накопичувачі з фільмами, програмами про поточні події і музичними кліпами K-pop, ретельно підібраними Юнгом, щоб показати наряди співачок і музиканток.

"Ми всі жили в Північній Кореї не менше 30-40 років, тому ми точно знаємо, що потрібно людям. Коли вони вивчатимуть вміст наших USB-накопичувачів, вони зрозуміють, що були обмануті своїм урядом", – заявив біженець Парк Юнг-о.

Опитування, проведене в 2015 році, показало, що 81% північнокорейських біженців дивилися іноземні фільми на USB-накопичувачах, перш ніж покинути країну.

Колишній заступник посла Північної Кореї у Великобританії, який перейшов на бік Півдня у 2016 році, описує USB-накопичувачі як ефективну тактику поширення інформації в ізольованій країні, незважаючи на зусилля північнокорейського режиму щодо їх блокування.

Зверніть увагу

29 грудня 2018, 22:38
Лонгріди
thumb img
Спецпроект
4 січня, 09:45
Лонгріди
thumb img
Спецпроект