Ні республіканці, ні демократи. У політичних колах США незадоволені угодою про Північний потік-2
У США сенатори від Демократичної і Республіканської партій критикують угоду з Німеччиною про Північний потік-2.
Як повідомляє Голос Америки, сенатор-республіканець Тед Круз, який відмовлявся затверджувати кандидатів Джо Байдена на високі позиції у Держдепартаменті через побоювання з приводу Північного потоку-2, заявив, що сьогоднішня угода стане «знаковою геополітичною перемогою для Володимира Путіна і катастрофою для Сполучених Штатів і наших союзників».
За словами джерел у Конгресі, Круз і ще кілька законодавців від обох партій «були розлючені» через те, що президент Байден відмовився від запровадження санкцій проти газопроводу, раніше затверджених Конгресом.
Сенатори, як повідомили джерела, «працюють над тим, щоб змусити адміністрацію прийняти санкції».
Сенатор-демократ Джин Шахін, яка входить до складу сенатського Комітету з міжнародних відносин, заявила, що вона не впевнена в тому, що угода дозволить пом'якшити негативні наслідки введення Північного потоку-2.
За її словами, трубопровід «дає Кремлю можливість поширити свій згубний вплив на всю Східну Європу».
«Я скептично ставлюся до того, що цього буде достатньо, якщо ключовий гравець - Росія - відмовиться грати за правилами», - підкреслила Шахін.
21 липня МЗС Німеччини опублікував текст угоди з США по Північному потоку-2.
За даними Nord Stream 2 AG, газопровід побудований на 98%. Будівництво мають намір завершити у серпні.
19 травня 2021-го в Держдепі США заявили, що не запроваджуватимуть санкції проти компанії Nord Stream 2 AG, відповідальної за будівництво газопроводу Північний потік-2, і її керівника Маттіаса Варніга. Держсекретар США Ентоні Блінкен заявив, що відмова від цих санкцій «відповідає національним інтересам» країни. При цьому він підкреслив, що США «продовжать протидіяти завершення цього проекту».