Після скасування західних санкцій: Лукашенко розкритикував США і звинуватив Київ у конфронтації з РФ

2 коментувати
Лукашенко в черговий раз продемонстрував політичну еквілібристику

Лукашенко в черговий раз продемонстрував політичну еквілібристику

Президент Білорусі Олександр Лукашенко виступив з великою промовою з оцінкою поточної геополітичної ситуації в Європі та навколо Білорусі зокрема, повідомляє Інтерфакс-Україна

Виступаючи перед командним складом Збройних Сил країни, Лукашенко заявив, що його країні ні в якому разі не можна втягуватися в протистояння Москви і Києва.

"Для нас вкрай важливо зберегти вироблений на політико-дипломатичному рівні баланс відносин з Москвою і Києвом. При будь-якому розвитку ситуації ми не повинні бути втягнутими в їх протистояння", - заявив Лукашенко.

На думку Лукашенка, націленість Києва на конфронтацію з Москвою провокується ззовні, а складна політична ситуація в Україні грає на руку тим, хто бажає мілітаризувати європейський регіон.

"Ось тому дуже важливо бачити український напрямок, тому що на західному і північно-західному напрямку у нас і так проблем вистачає. Ми знаємо режисерів і реальних учасників скоєного там (в Україні) державного перевороту і війни, яка почалася після цього", - зазначив він.

Крім того, лідер Білорусі впевнений, що на безпеку в Європі негативно впливає прагнення США і їх союзників закріпитися в ролі лідерів сучасного світоустрою, а активність Вашингтона щодо вдосконалення американського військового потенціалу порушує регіональний баланс сил.

"Це не тільки робить негативний вплив на російсько-американські відносини, але і є джерелом військової загрози для Білорусі...Прикладами цього є створення оперативних штабів НАТО в країнах Балтії і Польщі, нарощування військової присутності, в тому числі американської ядерної зброї, в європейських державах ", - підкреслив президент.

Нагадаємо, сьогодні в Офіційному журналі ЄС опубліковано рішення Ради Євросоюзу призупинити на 4 місяці обмежувальні заходи стосовно фізичних і юридичних осіб Білорусі. Рішення вступить в силу на наступний день після опублікування - 31 жовтня.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Країни ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: