Після "кримських терактів": Путін пояснив росіянам причини "диверсій" і вирішив поліпшити відносини з Україною

19 серпня 2016, 18:45
13377
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Володимир Путін

У п'ятницю, 19 серпня, президент РФ Володимир Путін після зроблених раніше заяв про "українські диверсії" в Криму, відвідав окупований півострів

Під час поїздки на окупований півострів, Путін провів оперативну нараду з членами Ради безпеки РФ на якій зробив низку заяв щодо російсько-українських відносин.

Відносини з Україною

Зокрема, після раніше зроблених різких випадів і звинувачень в "тероризмі", Путін дещо змінив риторику, заявивши, що російська влада не має наміру згортати відносини з Україною.

"Ми не збираємося згортати наші відносини, незважаючи на небажання сьогоднішньої влади в Києві мати повноцінні дипломатичні відносини на рівні послів".

Мінські домовленості і "диверсії" у Криму

Путін також заявив, що спроба "диверсії" у Криму була зроблена Києвом через небажання або неможливість української сторони виконувати мінські домовленості.

"Зрозуміло, навіщо це було зроблено - тому що (в Україні - Ред.) не хочуть або не можуть з якихось міркувань виконувати мінські домовленості... І не можуть пояснити власному народу суттєві промахи в соціально - економічній політиці", – цитує його слова Інтерфакс.

Нове призначення для "налагодження відносин" з Україною

Для налагодження відносин з Україною Путін призначив спецпредставника президента РФ з розвитку торгово-економічних, наукових та технічних зв'язків між двома країнами.

Цим спецпредставником став звільнений напередодні з посади міністра освіти Дмитро Ліванов.

"Виходжу з того, що досвід Дмитра Вікторовича і не в останню чергу його наполегливість, характер і вирішення завдань, які перед ним стояли, відіграють позитивну роль у здійсненні тих функцій, які на нього покладаються".

10 серпня ФСБ РФ оголосила про запобігання в Криму терактам, начебто підготовленим розвідкою України. Крім того, російські спецслужби за підтримки інших силових підрозділів вночі 7 і 8 серпня нібито запобігли кільком спробам прориву в Крим диверсійних груп з української території, в ході яких загинули російський військовий та співробітник ФСБ.

Президент Росії Путін негайно прокоментував заяви ФСБ заявивши, що Україна замість пошуків шляхів врегулювання конфлікту "перейшла до практики терору".

Україна моментально спростувала всі звинувачення росіян на свою адресу.

11 серпня президент Петро Порошенко у зв'язку з провокаційними діями Російської Федерації в окупованому Криму доручив привести в посилену бойову готовність всі підрозділи в районах адмінкордону з Автономною Республікою та по всій лінії зіткнення в Донбасі.

Всі подробиці про події навколо Криму читайте в спецтемі НВ.