Підозрюваного в корупції голову Центробанку Латвії відсторонили від посади

21 лютого 2018, 01:21
148
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Ілмар Рімшевіч

Латвійське Бюро по запобіганню та боротьбі з корупцією (KNAB) заборонило підозрюваному в корупції президенту Банку Латвії Ілмару Рімшевічу, який підозрюється у хабарництві, виконувати обов'язки з управління банком, передає BNS.

Згідно з повідомленням, Рімшевічу заборонено виїжджати з країни, виконувати функції прийняття рішень, контролю і нагляду в банку Латвії, а також "спілкуватися з деякими людьми".

Як передає BNS, раніше на прес-конференції Рімшевіч спростував звинувачення на його адресу в хабарництві, заявивши, що він став жертвою брудної кампанії.

"Я ні на кого не тиснув і ні від кого не отримав жодного хабара. Я прийняв рішення не йти у відставку, тому що я не винен", - заявив Рімшевіч.

Напередодні Рімшевіч був звільнений з-під арешту, після того як його "хороший друг" виплатив за нього заставу в 100 тисяч євро, передає агентство LETA з посиланням на адвоката підозрюваного.

Раніше повідомлялося, що президента Банку Латвії затримали за підозрою в корупції.

Як відомо, в п'ятницю, 16 лютого, працівники БПБК провели обшуки в кабінеті Рімшевіча і в його будинку. В цей же день правоохоронці затримали бізнесмена Маріса Мартінсонса.

За даними ЗМІ, слідство розглядає три протиправних дії: вимагання хабара для посадової особи, вимагання групою осіб за попередньою змовою і посередництво при дачі хабара.

Слідчі підозрюють, що в Латвії в сфері організованої злочинності діє група, члени якої розділили сфери діяльності. Використовуючи службове становище і політичний вплив, група, можливо, вимагала хабара, в тому числі і у кредитних установ.

Зверніть увагу

29 грудня 2018, 22:38
Лонгріди
thumb img
Спецпроект
18 грудня 2018, 13:49
Лонгріди
thumb img
Спецпроект