Перша жінка в Саудівській Аравії отримала водійські права - відео

4 червня 2018, 20:08
828
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

@saudalzmanan

Отримання жінкою перших водійських прав в Саудівській Аравії

У Саудівській Аравії в понеділок, 4 червня, відбулася історична для країни подія: першій жінці після кількох місяців підготовки було видано посвідчення водія.

Керівництво поліції офіційно передало новому водієві її документи.

"Тисячі вітань доньці батьківщини, яка отримала перші водійські права в Саудівській Аравії", - цитує Al Arabiya пост правоохоронців.

Жінкам королівства офіційно дозволено самостійно керувати автомобілем з 24 червня. Традиційно жінкам Саудівської Аравії отримати документи водія можна буде з 18 років.

У вересні 2017 року королівським указом було оголошено про припинення багаторічної заборони на водіння для жінок - єдиного в своєму роді в світі.

Незважаючи на курс Ер-Ріяда на лібералізацію суспільства, свобода для жінок в країні залишається підконтрольною чоловікам.

Жінки в Саудівській Аравії об'єдналися проти завищених тарифів на курси водіння

Раніше в травні силові структури Саудівської Аравії взяли сім активістів (п'ять жінок і двоє чоловіків) боротьби за права жінок під варту. Їх підозрюють в спробі підірвати безпеку і стабільність королівства і послабити національну єдність. Затримання пов'язують з кампанією за скасування заборони жінкам керувати автомобілем.

Жінки за кермом і перший за 35 років кінотеатр. Як і чому Саудівська Аравія стає ліберальна