"Перемир'я" в Дараа: сирійці вертаються до своїх домівок під авіаударами російсько-сирійської армії

8 липня 2018, 21:59
469
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Сирійські військові взяли Дараа. Попри перемир'я російські та сирійські літаки завдали понад 120 авіаударів по місту Умм аль-Майзан

За даними Сирійського центру моніторингу за дотриманням прав людини, станом на 8 липня близько 60 тисяч сирійців у провінції Дараа, котрі раніше через наступ урядових сил мусили тікати від бойових дій, повернулися до своїх домівок.

Про це повідомляє DW.

Люди почали повертатися після того, як представники російської армії домовилися з опозиційними до режиму Башара Асада збройними угрупованнями про припинення боїв у провінції Дараа.

Однак, попри встановлене два дні тому перемир'я, російські та сирійські військові літаки завдали щонайменше 120 авіаударів по місту Умм аль-Майзан на південному сході провінції Дараа.

Кремль спростував домовленості Путіна і Трампа про виведення іранських військ із Сирії
Російська авіація завдала сотні авіаударів по повстанцях у Сирії

6 липня повстанці домовилися з Росією про перемир'я на півдні Сирії. Згідно з домовленостями, роззброєння повстанців відбуватиметься поетапно. Російські військові гарантували безпечне повернення до своїх помешкань цивільним, які втекли від бойових дій.

Повстанці можуть "врегулювати свій статус" з урядом президента Асада, визнавши владу режиму Башара Асада після складання зброї. Тим, хто не захоче цього зробити, дозволено залишити провінцію та виїхати у підконтрольні опозиції райони на півночі країни.


Під час наступу сирійської армії на провінцію Дараа, який розпочався 19 червня, загинули близько ста цивільних осіб. За даними ООН, до 330 тисяч людей у провінції змушені були рятуватися втечею. Близько 40 тисяч з них втекли до кордону із Йорданією. Уряд країни, де перебувають понад 660 тисяч сирійських біженців, заявив, що можливості для надання притулку вичерпані та закрив кордон.