Перейменування Македонії: парламент затвердив нову назву попри протести

20 червня 2018, 15:36
493
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Про перейменування домовилися прем'єри Греції Алексіс Ципрас та Македонії Зоран Заєв

Парламент Республіки Македонія у середу, 20 червня, ратифікував міжурядову угоду з Грецією щодо зміни назви колишньої югославської республіки.

Депутати погодилися з перейменуванням країни на Північну Македонію, аби владнати багаторічну суперечку з Афінами щодо права за назву "Македонія". До складу Греції входить однойменний регіон, історичне найменування якого країна відстоювала у суперечці із македонськими сусідами.

Тепер у вересні в Македонії відбудеться загальнонаціональний референдум, після чого грецькі законодавці також мають ратифікувати домовленості.

Основна македонська опозиційна партія ВМРО-DPMNE бойкотувала засідання, повідомляє Радіо Свобода.

Крім того, цього тижня під час протестів проти зміни назви в столиці країни Скоп’є постраждали поліцейські та демонстранти, десятки людей були затримані. За даними силовиків, біля будівлі парламенту деякі демонстранти використовували вибухові пристрої та знесли захисний паркан, намагаючись потрапити до парламенту. Протести пройшли 17 червня, коли міністри закордонних справ Македонії та Греції підписали угоду.

[gallery]

Жителі Македонії влаштували протест проти нової назви країни

[/gallery]

Незадоволені домовленістю знайшлися і в Греції - там також відбулися протести. Близько 500 демонстрантів (вони виступали за те, щоб в новій назві сусідньої країни взагалі не згадувалося слово Македонія), розмахуючи грецькими прапорами, намагалися наблизитися до місця проведення церемонії підписання угоди двох країн. Поліція оточила їх і застосувала сльозогінний газ через те, що почалися зіткнення.

[gallery]

У Греції сталися зіткнення через підписання договору про перейменування Македонії

[/gallery]

Підписання сталося на озері Преспа біля кордону, що розділяє балканських сусідів. Згідно з угодою, спрямованою на припинення 27-річного спору між Скоп’є та Афінами, Македонія буде називатися Республіка Північна Македонія.

[gallery]

Македонія підписала з Грецією історичну угоду про зміну назви

[/gallery]

Представники уряду Македонії заявили, що з укладеною угодою вони сподіваються забезпечити початок переговорів про вступ до Євросоюзу на саміті ЄС наприкінці червня та запрошення приєднатися до НАТО до середини липня.

Македонію збираються перейменувати на вимогу Греції. Чому це відбувається - історія питання
Македонію запросять до НАТО після вирішення суперечки з греками щодо назви - Столтенберг