Пентагон: Росія буде втручатися в референдум про зміну назви Македонії

12 вересня 2018, 08:13
406
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Меттіс стурбований спробами Москви вплинути на голосування про зміну назви Македонії

Глава Пентагону Джеймс Меттіс заявив, що відвідає Македонію напередодні референдуму про зміну назви країни. Візит призначено на кінець поточного тижня.

У той же час Меттіс зазначив, що Росія спробує втрутитися у перебіг голосування у Македонії, повідомляє DW.

"Я стурбований цим. Ті зловмисні дії, що Росія практикувала від Естонії до США, від України тепер і до Македонії, - вона завжди адаптувала свою тактику до конкретної ситуації і завжди робила це поза всяких моральних принципів", - сказав він.

Нагадаємо, 30 вересня в Македонії відбудеться референдум щодо зміни назви країни.

На всенародне голосування буде винесено питання: "Ви підтримуєте членство в НАТО і ЄС, беручи угоду про назву, укладену між Республікою Македонія та Грецією?"

[see_also]

Битва за Балкани. Греція та Македонія стали новою ареною протистояння Росії і Заходу

[/see_also]

У червні Македонія і Греція підписали історичну угоду, згідно з якою Македонія змінить свою назву на Північну Македонію. Натомість Афіни розблокували переговори про приєднання Македонії до НАТО і до Європейського Союзу.

25 липня Македонія почала переговори про вступ до НАТО. Балканська країна може стати 30-м членом Північноатлантичного альянсу.

Націоналісти і президент країни Гьорге Іванов виступають проти компромісу з Афінами. У Греції націоналістичні кола також висловлювалися проти угоди з македонцями.

[see_also]

Російський мільярдер фінансував протести проти перейменування Македонії - розслідування

[/see_also]

Після оголошення про незалежність від Югославії в 1991 році Македонія викликала обурення Греції, оскільки використовувала назву однойменного грецького регіону, який розташований на півночі Греції, на кордоні з Македонією.

З огляду на цю суперечку Греція блокувала приєднання Македонії до НАТО і ЄС. Крім того, в ООН країна входить у врегулюванні суперечки під офіційною назвою "колишня югославська Республіка Македонія".