Партнер Росії по Митному союзу розширює співпрацю з Євросоюзом

3 коментувати
Ще один торговий партнер Росії оголосив про зближення з ЄС

Ще один торговий партнер Росії оголосив про зближення з ЄС

У четвер, 17 березня, Сенат Казахстану прийняв законопроект Про ратифікацію Угоди про розширене партнерство і співробітництво між Республікою Казахстан, з одного боку, та Європейським союзом і його державами-членами, з іншого боку

Міністр закордонних справ Казахстану Ерлан Ідрісов заявив, що документ замінить собою діючу угоду, підписану в 1995 році, і допоможе вирішити багато питань, передає Kapital.kz.

"Це полегшення візового режиму для громадян РК, привласнення Казахстану статусу країни з ринковою економікою, виведення казахстанських авіакомпаній з обмежувальних списків ЄС", - уточнив чиновник.

"Найважливішим у новому договорі є і торговий розділ, який ставить для наших європейських партнерів додаткові гарантії стабільності й підвищить зацікавленість Казахстану. На сьогоднішній день ЄС є одним з найбільших торговельних партнерів та інвесторів Казахстану. 50% товарообігу і більше 50% залучених іноземних інвестицій Казахстану припадають на частку європейських країн", - також підкреслив Ідрісов.

Крім того, угода передбачає зміцнення політичного діалогу, розширення й поглиблення співробітництва у сфері зовнішньої політики, безпеки, космічної безпеки, протидії поширенню зброї масового знищення, запобігання конфліктів, протидії тероризму, активізації регіонального співробітництва.

"Велике місце в документі відведено співпраці в сфері свободи, безпеки юстиції, а також взаємодії правоохоронних органів у справі забезпечення внутрішньої безпеки. Особливі очікування є щодо подальшого розвитку взаємодії ЄС у сфері інновацій, науки і освіти", - додав Ідрісов.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Країни ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: