Парламент Венесуели ввів режим надзвичайного стану через масштабний блекаут

12 березня 2019, 01:16

У понеділок, 11 березня, Національна асамблея Венесуели оголосила про введення в країні режиму надзвичайного стану в зв'язку з відключенням електроенергії, повідомляє Reuters.

"У Венесуелі немає нічого нормального, і ми не допустимо, щоб ця трагедія вважалася нормальною, тому нам потрібен цей указ про режим надзвичайного стану", - заявив тимчасовий президент Венесуели Хуан Гуайдо в ході засідання.

Відео дня

Як зазначає агентство, конституція Венесуели дозволяє президенту оголошувати надзвичайний стан на тлі катастроф, які "серйозно підривають безпеку нації", але прямо не говорить, який практичний вплив матиме така декларація.

Раніше повідомлялося, що Гуайдо направив до Національної асамблеї запит про введення в країні режиму надзвичайного стану строком на 30 днів через катастрофу, пов'язану з перебоями в електропостачанні.

Гуайдо пропонував зобов'язати армію Венесуели мобілізувати всі необхідні сили для захисту життєво важливих об'єктів і співробітників компанії Corpoelec.

Нагадаємо, в четвер увечері, 7 березня, приблизно 80% території Венесуели залишилося без електрики після виключення ГЕС Ель-Гури.

Уряд Ніколаса Мадуро заявив, що причиною цього стала "кібератака".

Показати ще новини
Радіо НВ
X