Парламент Таджикистану дозволив нинішньому президенту переобиратися довічно

2 коментувати
Емомалі Рахмон став президентом Таджикистану в 1994 році

Емомалі Рахмон став президентом Таджикистану в 1994 році

У п'ятницю, 22 січня, парламент Таджикистану проголосував за поправки до Конституції, що дозволяють балотуватися чинному президенту Емомалі Рахмону необмежену кількість разів, повідомляє Asia Plus

Ці поправки скасовують 4-ту главу 65 статті Конституції, згідно з якими обмеження, передбачені у частині четвертій цієї статті, не поширюються на Лідера нації (цей статус був наданий Рахмону у грудні 2015 року).

Зараз, згідно з Конституцією Таджикистану, одна і та ж особа не може бути президентом більше двох термінів поспіль.

Винятком є лише Лідер нації, якого тепер можна переобирати необмежену кількість разів.

Крім того, згідно з прийнятими поправками, балотуватися на пост президента Таджикистану зможе кандидат, який досяг віку 30 років. Раніше віковий поріг становив 35 років.

Таким чином ці поправки також дадуть право Рустаму Емомалі, старшому синові діючого президента республіки Емомалі Рахмона, висунути свою кандидатуру на майбутніх у 2020 році президентських виборах. Синові Рахмона у 2020 році буде 33 роки.

Емомалі Рахмон став президентом Таджикистану у 1994 році. Наступні президентські вибори в країні заплановані на 2020 рік.

Раніше до Конституції Таджикистану, прийнятій на всенародному референдумі 6 листопада 1994 року, вже двічі вносили поправки.

У 1999 році таким чином у країні з'явився двопалатний парламент замість однопалатного, а у 2003 році був збільшений термін повноважень президента з п'яти до семи років, що дозволило президенту Рахмону залишатися главою держави до 2020 року.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Країни ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: