Парламент Молдови зробив крок до закріплення статусу російської мови і скасування заборони на передачі з РФ

3 грудня 2020, 21:11

Парламент Молдови підтримав в першому читанні законопроєкт про статус російської мови і скасування закону про заборону іноземної пропаганди на телебаченні.

Про це повідомляє TV 8.

Документи підтримала більшість депутатів від керівної Партії соціалістів і фракції Шор.

Перший законопроєкт передбачає повернення російській мові статус мови міжнаціонального спілкування. Це означає, що держслужбовці будуть зобов'язані на прохання громадян надати інформацію або її переклад російською, а також отримувати запити і відповідати на них російською.

Відео дня

Також депутати в першому читанні підтримали поправки, які скасовують так званий закон про заборону іноземної пропаганди, що набув чинності в лютому 2018 року. Раніше на території Молдови транслювали лише передачі з країн, які ратифікували Європейську конвенцію про транскордонне телебачення (США, Канада та інші, але не Росія).

Раніше парламент Молдови обмежив повноваження президента країни - вивів з-під його контролю Службу інформації і безпеки. Це сталося за три тижні до інавгурації обраного президента країни Майї Санду. Під будівлею парламенту зібралися протестувальники.

Напередодні Санду звинуватила депутатів у спробі «захоплення влади» і закликала прихильників вийти на акцію протесту.

Майя Санду перемогла на виборах президента Молдови за підсумками підрахунку 100% голосів виборців. Її підтримали 57,72% жителів країни.

За чинного лідера Молдови Ігоря Додона проголосували 42,28% виборців. Він визнав поразку, але заявив, що має намір оскаржувати результати виборів у суді.

Показати ще новини
Радіо НВ
X