Парламент Македонії повторно проголосував за угоду про зміну назви країни

5 липня 2018, 15:48
200
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

У президента Македонії більше не буде можливості заблокувати дію історичної угоди про зміну назви країни

Парламент Македонії повторно проголосував за угоду про нову назву країни.

Як повідомляє агентство МІА, рішення про ратифікацію договору з Грецією підтримали 69 депутатів, одні парламентарій утримався.

Документ знову відправлять президенту країни, який повинен його підписати.

Голосувати за угоду довелося повторно, тому що раніше президент Македонії Георге Іванов відмовився підписати договір. Він назвав підписану з Грецією угоду неконституційною. Вдруге йому не вдасться заблокувати рішення парламенту.

Нагадаємо, 17 червня Греція і Македонія підписали угоду про зміну назви колишньої югославської республіки на Республіку Північна Македонія.

[gallery]

Македонія підписала з Грецією історичну угоду про зміну назви

[/gallery]

Під час підписання угоди в Греції почалися зіткнення демонстрантів з поліцією.

У вересні в Македонії має відбутися загальнонаціональний референдум, після чого грецькі законодавці також повинні ратифікувати домовленості.


Після оголошення про незалежність від Югославії в 1991 році Македонія викликала обурення Греції, оскільки використовувала назву однойменного грецького регіону, який розташований на півночі Греції, на кордоні з Македонією.

З огляду на цю суперечку, Греція блокувала приєднання Македонії до НАТО і ЄС. Крім того, в ООН країна входить під офіційною назвою Колишня Югославська Республіка Македонія.

Врегулювання спору спростить для Македонії процес вступу в ЄС і НАТО.