Парламент Британії вимагає розслідувати 14 резонансних смертей останніх років

8 березня 2018, 16:49
542
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Членкиня парламенту Іветт Купер звернулася до голови МВС Британії з вимогою провести розслідування 14 підозрілих смертей за останні роки

Голова парламентського комітету з питань внутрішніх справ Іветт Купер звернулася до голови міністерства внутрішніх справ Амбер Радд з вимогою провести ретельне розслідування 14 підозрілих випадків смерті, які сталися за останні роки на британській території. Про це повідомляє BBC.

Члени парламенту вимагають провести розслідування смертей Метью Панчера, експерта з радіації, британського бізнесмена Скота Янга і його партнерів, російського бізнесмена Бориса Березовського, бізнесмена Олександра Перепілічного, фахівця з Британського центру урядового зв'язку (GCHQ) Гарета Вільямса, грузинського бізнесмена Бадрі Патаркацишвілі, засновника нафтової компанії ЮКОС і партнера Михайла Ходорковського Юрія Голубєва, журналіста The Times Деніела МакГрорі, постійного представника Росії в Міжнародної морській організації (IMO) Ігоря Пономарьова, Стівена Кертіса – британського повіреного, який допоміг Березовському і Патаркацишвілі вивести з Росії в Британію мільярд фунтів і юриста Стівена Мосса.

Раніше ці випадки були розслідувані американським виданням BuzzFeed, яке заявляло, що до цих смертей могли бути причетні російські спецслужби або мафіозні угруповання.

Британська поліція не визнала ці смерті підозрілими.

Нагадаємо, що нещодавно світову спільноту сколихнуло отруєння колишнього полковника ГРУ Сергія Скрипаля та його дочки в Солсбері, Великобританія. Наразі постраждалі перебувають в комі.

У 2004 році в Росії Скрипаль був засуджений за звинуваченням у державній зраді за шпигунство на стороні Великої Британії. У 2010 році Скрипаля та ще трьох засуджених за держзраду росіян обміняли на групу російських розвідників, викритих в США.

Лондон пригрозив жорсткою відповіддю, якщо Росія виявиться причетною до отруєння екс-розвідника Скрипаля