Папа Римський створив комісію, щоб з'ясувати, чи мають жінки отримати дозвіл на набуття сану диякона

0 коментувати
Папа Римський розглядає можливість набуття жінками сану диякона

Папа Римський розглядає можливість набуття жінками сану диякона

Папа Римський Франциск створив спеціальну комісію, яка повинна вивчити, чи мають жінки отримати дозвіл на набуття сану диякона у католицькій церкві

До комісії входить семеро чоловіків та шість жінок, повідомляє BBC Україна.

Члени комісії мають, зокрема, дослідити історичну роль жінки у ранні роки становлення католицької церкви.

Сан диякона - перший ступінь святого таїнства священства із трьох можливих у католиків (разом із пресвітером та єпископом).

Прибічники можливості отримання жінками сану диякона наполягають, що жінки майже не представлені у католицькій церкві. Можливість возведення їх у сан диякона має дати їм більшу роль у прийнятті рішень у межах церкви.

Вперше папа заявив, що хоче скликати комісію щодо цього питання у травні 2016 року. Водночас у Ватикані наголосили, що папа поки що не розглядає можливість возвеведення жінок у сан пресвітерів.

На даний момент усі католицькі пресвітери і диякони - чоловіки. Пресвітери мають дотримуватися целібату, а дияконам дозволено одружуватися. Водночас диякони можуть відслужити панахиду чи похорон, проте не можуть відслужити месу.

Нагадаємо, 8 вересня 2015 року повідомлялося, що папа Римський радикально реформував процедуру анулювання шлюбів для католиків, завдяки чому більше католиків зможуть розлучатися і заново вступати у шлюб, не порушуючи церковних канонів.

Перед цим 1 вересня 2015 року повідомлялося, що папа Римський Франциск дозволив священикам римо-католицької церкви відпускати гріхи жінок, які зробили аборт, а також лікарів, які проводять ці операції.


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Країни ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: