Папа Римський назвав аморальною політику США щодо розділення сімей мігрантів

20 червня 2018, 15:02
207
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Популізм це не відповідь на міграційне питання, заявив Папа Римський

Папа Римський Франциск розкритикував політику адміністрації президента США Дональда Трампа, яка розділяє родини мігрантів на кордоні з Мексикою.

У розмові з Reuters Папа Римський заявив, що підтримує слова американських єпископів, які назвали поділ дітей і батьків "таким, що суперечить нашим католицьким цінностям" і "аморальним".

"Це непросто, але популізм - це не рішення", - сказав він.

Понтифік розкритикував міграційну політику нульової толерантності, в рамках якої влада США планує піддати кримінальному переслідуванню всіх іммігрантів, затриманих під час незаконного перетину кордону з Мексикою, поміщаючи дорослих людей в тюрми, а їхніх дітей - у державні притулки.

Він сказав, що популісти "створюють психоз" щодо імміграції в той момент, коли старіюче європейське суспільство переживає "велику демографічну зиму" і має потребу в більшій кількості мігрантів.

За його словами, без імміграції Європа "стане порожньою".

У США загострюється дискусія навколо розлучення сімей нелегальних мігрантів.

З 19 квітня по 31 травня через політику "нульової толерантності", оголошеної генеральним прокурором США Джеффом Сешнсом, на кордоні Мексики з США 1995 дітей були розлучені з батьками.

В ООН вважають подібну практику "безсоромною" і закликали Вашингтон припинити розділяти сім'ї нелегалів.

У Міністерстві внутрішньої безпеки США відмовилися вибачатися за реалізацію міграційної політики, яка призводить до поділу дітей і батьків.

Південний кордон США в основному перетинають громадяни Гватемали, Гондурасу, Сальвадору. Неблагополучна внутрішня обстановка в цих країнах дає їм право на міжнародний захист.