«Вулиця імені йоржика». Палац Путіна з’явився на Apple та Google мапах

25 січня 2021, 17:06

Хвиля інтересу до палацу Володимира Путіна, про який розповів Фонд боротьби з корупцією Олексія Навального, продовжує зростати.

Станом на 25 січня розслідування Дворец Путина на YouTube подивилися понад 86 млн осіб, а відповідні мітки починають з'являтися на онлайн-картах.

Розкішну резиденцію на мисі Ідокопас, яка була збудована для Володимира Путіна, почали ідентифікувати карти Google Maps та iMaps.

Відео дня

Наприклад, за запитом «дворец Путина» резиденцію тепер можна знайти на Apple-картах.

Telegram-канал Сібірь.МБХ медіа
Фото: Telegram-канал Сібірь.МБХ медіа

А на картах Google об'єкт можна знайти за запитом «Дача Путина, 1, Прасковеевка, Краснодарский край, Россия, 353492».

Його орієнтовні координати - 44°25'09" пн. ш. 38 ° 12'19" сх. д.

У районі, де розташована головна будівля всього комплексу - власне «палац» - користувачі вже проставили чимало характерних саркастичних «міток». Всі вони - натяки на деталі розслідування Навального, який назвав грандіозну резиденцію «найбільшим хабаром в історії».

Серед таких міток - «Воровського, 100», «вулиця йоржика 4»  розслідуванні розповідалося про нечувано дорогі туалетні йоржики, замовлені для сусідньої з резиденцією виноробні) тощо.

А біля мису Ідокопас, де розташована резиденція, стоїть позначка-заклик «Путінська, 1. Вставайте».

Крім того, один з ймовірних КПП на шляху до «палацу» на Google-картах можна відшукати, ввівши запит Putin Palace.

25 січня Володимир Путін вперше прокоментував розслідування про цей палац.

Він заявив, що викладені в ньому факти - це «компіляція» і спроба «промити мізки». «Нічого з того, що там зазначено як моя власність, ані мені, ані моїм близьким родичам, не належить і ніколи не належало... Нудно, дівчата. Попридумували б щось іще», - заявив Путін під час онлайн-спілкування з російськими студентами.

Команда Олексія Навального оприлюднила фільм про особисту «міні-державу» російського президента на березі Чорного моря 19 січня 2021 року.

У ньому йдеться про багаторічну історію будівництва неймовірної резиденції Володимира Путіна на узбережжі Чорного моря, розташованої на ділянці неподалік від курортного Геленджика. Автори фільму називають тамтешній палац найбільшим приватним будинком Росії, площа якого — понад 17,5 тис. кв. м — дорівнює 26 футбольним полям. Одна лише спальня має 230 кв. м. У розслідуванні фігурує детальний план комплексу і навіть зображення внутрішнього оздоблення кімнат.

На території резиденції розмістилися: критий льодовий палац, церква, казино і кальянна з пілоном для стриптизу, а також двоповерховий театр. Для виходу до моря від палацу прорили тунель, що веде у приватний порт.

Прилегла територія площею 7 тис. га — це виноградники і мисливські угіддя, якими керує ФСБ РФ. У маєтку є свій прикордонний пункт, а небо над маєтком — заборонена для польотів зона.

Авторам розслідування вдалося розплутати складний клубок майнових відносин, зав’язаний навколо цього об'єкта. Зібрані ними дані показують, що палац належить племіннику Путіна, а його утриманням завідують давні приятелі російського президента — ексспівробітники КДБ.

На тлі арешту Навального після його повернення з Німеччини це розслідування спровокувало масові акції протесту по всій Росії 23 січня. У них взяли участь понад 100 тис. осіб, затримані були близько 3 тис. - це рекорд останніх років для РФ.

Редактор: Інна Семенова

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X