Отруєння Скрипаля: поліція Британії оточила ще один об'єкт в Солсбері

13 березня 2018, 16:25
623
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Над автоматом встановили намет

Поліція Британії оточили територію навколо автомата з видачі талонів в районі торгового центру в Солсбері, де був знайдений колишній російський шпигун Сергій Скрипаль.

Як повідомляє AP, автомат накрили шатром.

Подібними шатрами також накрили лавку, де знайшли екс-шпигуна з дочкою, і місця поховання сина і дружини Скрипаля на місцевому кладовищі.

Нагадаємо, 4 березня колишній російський подвійний агент Скрипаль і його дочка були знайдені без свідомості на лавці в торговому центрі The Maltings в Солсбері.

Скрипаль з донькою перебувають в реанімації в критичному стані. За попередніми даними, вони піддалися впливу отруйної речовини нервово-паралітичної дії.

Влада Великої Британії підозрює, що до отруєння причетний Кремль і вже пригрозили РФ частковим бойкотом ЧС-2018 з футболу. ЗМІ заговорили про швидке введення Лондоном нових санкцій.

Прем'єр-міністр Великої Британії Тереза Мей заявила про високу ймовірність причетності РФ до отруєння Скрипаля. Мей також заявила, що посол Росії був викликаний для дачі пояснень, чи було отруєння "акцією, прямо санкціонованою з Москви", або речовина була використана без відома Москви, внаслідок її крадіжки зі складів.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва не буде відповідати на ультиматум Лондона в зв'язку з отруєнням колишнього російського розвідника.


Сергій Скрипаль - колишній полковник Головного розвідувального управління РФ. У 2006 році був засуджений на 13 років позбавлення волі за шпигунство на користь Великої Британії. Він зізнався, що був завербований британськими спецслужбами в 1995 році. За інформацією російського слідства, Скрипалю заплатили більше $100 тис. за інформацію про співробітників і агентів ГРУ, що діяли в країнах Європи.

У 2010 році був помилуваний в межах операції з обміну громадян Росії, засуджених в Росії за шпигунство на користь США і Великої Британії, на агентів російських спецслужб, затриманих в США в червні 2010 року.

Після обміну шпигунами Скрипаль отримав політичний притулок у Великій Британії.