Отруєння Новачком: жителів двох британських міст закликали не чіпати невідомі ємності

11 липня 2018, 08:02
417
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Попередження не торкатися до незнайомим ємностей, які можуть містити Новачок, стосується жителів міст Еймсбері і Солсбері

Британський уряд попередив жителів міст Солсбері і Еймсбері та їх околиць про ризики контактів з незнайомими предметами.

Про це заявила представник міністерства охорони здоров'я і соціальних справ Великої Британії Саллі Дейвіс, повідомляє DW.

Попередження було зроблено в зв'язку зі смертю 44-річної Дон Стерджес в результаті отруєння нервово-паралітичною речовиною Новачок.

За словами Дейвіс, йдеться про ємностї, в яких може бути рідина або гель - "посудини, шприци, голки, косметику або подібнї предмети з металу, пластику або скла".

Загроза для населення залишається низькою, зазначила Дейвіс.

30 червня в Еймсбері госпіталізували пару - 45-річного Чарлі Роулі і 44-річну Дон Стерджес. Пізніше стало відомо, що жінка померла в лікарні. Британська влада публічно оголосила, що пара зазнала впливу речовини Новачок.

Еймсбері знаходиться в 15 кілометрах від Солсбері, де 4 березня колишній російський агент Сергій Скрипаль і його дочка Юлія були отруєні нервово-паралітичною речовиною.

У Лондоні заявили, що робочою лінією, що сталося вважається нецілеспрямовануий замах. Швидше за все, пара британців постраждала від залишків речовини Новачок, яким були отруєні колишній офіцер ГРУ і його дочка.