Отруєння екс-шпигуна Скрипаля: розробник газу Новачок розповів про протиотруту

17 березня 2018, 10:23
4316
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Віл Мірзаянов розповів, що від газу Новачок існує протиотрута

Хімік Віл Мірзаянов, який в радянські роки брав участь у створенні отруйної речовини, відомої як Новачок, якою могли отруїти колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля та його дочку, розповів про існування протиотрути.

В інтерв'ю Російській службі Бі-бі-сі Мірзаянов сказав, що перша допомога - це атропін і афін (холінолітичні засоби, які використовуються як антидоти фосфорорганічних отруйних речовин).

"Ще були розроблені інші антидоти, сильніші. Вони є, вони допомагають, щоб ніби припинити, зупинити дію цієї отруйної речовини. Але вони не виліковують людину", - додав він.

За його словами, Скрипалю і його дочці найімовірніше ввели антидот, але у них вже почалися незворотні пошкодження всього організму.

Мірзаянов також зазначив, що людей, які були присутні на місці отруєння, необхідно досліджувати в клінічних умовах і спостерігати за ними, адже Новачок має так звану відкладену дію.

4 березня колишній російський подвійний агент Сергій Скрипаль і його дочка були виявлені непритомними на лавці в торговому центрі The Maltings в Солсбері, після чого були госпіталізовані в реанімацію.

За наявними даними, вони, а також ще кілька випадкових громадян зазнали впливу отруйної речовини нервово-паралітичної дії.

Британія поклала відповідальність за інцидент на Росію, скликавши з цього приводу Радбез ООН, і прийнявши рішення про вислання з країни 23 російських дипломатів.