В Росії оприлюднено доповідь про Кадирова Загроза національній безпеці: головні тези

2 коментувати
ЗМІ зробили короткий переказ основних тез доповіді російського опозиціонера

ЗМІ зробили короткий переказ основних тез доповіді російського опозиціонера

У вівторок, 23 лютого, російський опозиціонер Ілля Яшин презентував доповідь Загроза національній безпеці, присвячену керівнику Чечні Рамзану Кадирову

Презентація доповіді відбулася 23 лютого - в день 72 -ї річниці депортації чеченців та інгушів в Середню Азію і Казахстан (операція Сочевиця). Проте, виступ Яшина вийшов не таким ефектним, як очікувалось  – Кадиров отримав доповідь заздалегідь, опублікувавши його зі своїми коментарями, і заявивши, що в ньому немає нічого, крім "балаканини".

Крім того, презентація доповіді була перервана через телефонне повідомлення про замінування будівлі. Поліція змусила журналістів покинути приміщення, де презентували доповідь, а сам Яшин назвав дії російських правоохоронців провокацією.

Зокрема, Медуза коротко переказала зміст доповіді російського опозиціонера, за допомогою наступних тез:

Кадиров воював проти федеральних сил у Чечні в 1990-х роках. Нинішній глава республіки сам визнавав, що брав участь у бойових діях. Його батько Ахмат Кадиров в 1995 році оголосив джихад Росії і закликав чеченців "вбивати стільки, скільки зможете". У 2013 році Рамзан Кадиров в інтерв'ю для фільму телеканалу Росія 1 говорив, що не шкодує про участь у війні, оскільки вона стала для нього "великою школою" і допомогла "пізнати істину".

Кадиров створив в Чечні режим особистої влади. Парламент, суди та засоби масової інформації в республіці перебувають під повним його контролем, опозиція фактично заборонена. На виборах різних рівнів Єдина Росія Володимира Путіна отримує в Чечні більше 99% голосів. Правозахисників Кадиров називає "ворогами народу", а організаторів протестних мітингів закликає посадити.

Кадиров проводить політику ісламізації Чечні. У доповіді Яшина говориться, що республіка "виглядає релігійною державою, заснованою на середньовічних азіатських традиціях". У Чечні фактично легалізовано багатоженство, міністерство внутрішніх справ республіки змушує працівників звітувати про прочитані молитви, а Центр ісламської медицини в Грозному займається вигнанням "джинів".

Кадиров отримує мільярди з Москви і стягують данину з чеченців. З 2001 по 2014 рік республіці перерахували з федерального бюджету 464 мільярда рублів. Контроль за витрачанням цих грошей здійснюється лише формально, і значну їх частину розкрадають. Створений в республіці Фонд імені Ахмата Кадирова збирає данину з жителів Чечні - формально гроші йдуть на благодійність, а фактично "витрачаються на гламурне життя глави республіки".

Кадиров створив особисту армію. У Чечні за національною ознакою сформовані збройні загони загальною чисельністю близько 30 тисяч осіб, лояльні виключно голові республіки. У доповіді вони названі "можливо, найбільш боєздатним військовим угрупуванням в сучасній Росії". Ядро силових структур Чечні складають згідно з доповіддю, колишні сепаратисти, амністовані Кадировим. Крім того, бійці чеченських формувань воювали в Донбасі проти української армії.

Кадиров має впливових покровителів у Москві. Глава Чечні користується підтримкою Віктора Золотова, якмй протягом 13 років очолював особисту охорону Володимира Путіна. Кадирова і Золотова пов'язує давня дружба, яку вони воліють не афішувати. Інший покровитель глави Чечні - колишній заступник голови кремлівської адміністрації Владислав Сурков. У доповіді йдеться про те, що Кадиров в значній мірі вважається креатурою Суркова, який переконував Путіна у необхідності віддати нинішньому главі Чечні максимум повноважень.

Кадиров користується повною безкарністю. У доповіді перераховується цілий ряд гучних замовних вбивств, до яких може мати відношення глава Чечні. Це вбивства чеченських командирів Руслана і Суліма Ямадаєвих, журналіста Ганни Політковської і політика Бориса Нємцова. Кадиров без будь-яких наслідків для себе відкрито погрожував співробітникам правоохоронних органів з інших регіонів. Після рейду ставропольської поліції в Грозному глава Чечні віддав наказ стріляти в тих, хто спробує проводити операції в республіці без узгодження з ним.

 


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Країни ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: