Офшорний скандал. У Швейцарії затримали співробітника Mossack Fonseca за спробу знищити дані

15 червня 2016, 17:36
Прокуратура Женеви затримала системного адміністратора панамської компанії Mossack Fonseca, архів якої послужив основою для розслідування про офшорні компанії впливових людей
Слон.

Системного адміністратора, за інформацією видання, підозрюють у видаленні з комп'ютерів Mossack Fonseca великого архіву даних.

Як передає Слон, у зв'язку з цим співробітникові компанії пред'явлено звинувачення у крадіжці інформації, незаконному доступі і у зловживанні довірою з використанням службового становища. У прокуратурі підтвердили факт розслідування, але відмовилися від подальших коментарів.

Відео дня

Уточнюється, що це сталося "кілька днів тому". 15 червня у швейцарському офісі компанії пройшли обшуки, пов'язані з цим затриманням, у ході яких вилучили комп'ютери.

Нагадаємо, у середині квітня обшуки пройшли в штаб-квартирі Mossack Fonseca у Панамі.

Раніше результати глобального розслідування щодо офшорних компаній впливових людей з'явилися 3 квітня. Понад 400 журналістів із усього світу вели розслідування від імені міжнародного консорціуму журналістів-розслідувачів.

Серед фігурантів панамського скандалу про офшори значаться прізвища 12 чинних і колишніх відомих політиків, понад 120 бізнесменів і 29 багатих бізнесменів з рейтингу журналу Forbes.

Наприклад, у панамському списку виявився президент України Петро Порошенко, який згодом довів відсутність кримінальних порушень на тлі інформації про наявність у нього офшорної компанії. Також російський президент Володимир Путін і його прес-секретар Дмитро Пєсков, прем'єр-міністр Великобританії Девід Кемерон.

9 травня, міжнародний консорціум журналістів-розслідувачів (ICIJ) опублікував

нові дані Панамського архіву про 200 тисяч офшорних компаній.

Оприлюднені документи були отримані в результаті найбільшого витоку інформації про офшорні компанії з архівів панамської юридичної компанії Mossack Fonseca.

Показати ще новини
Радіо NV
X