Офшорний скандал: документи з Панамського архіву виклали у вільний доступ

9 травня 2016, 21:45
У понеділок, 9 травня, міжнародний консорціум журналістів-розслідувачів (ICIJ) опублікував нові дані Панамського архіву про 200 тисяч офшорних компаній

Оприлюднені документи були отримані в результаті найбільшого витоку інформації про офшорні компанії з архівів панамської юридичної компанії Mossack Fonseca.

Як повідомляється на сайті організації, оновлена база даних Панамського архіву містить інформацію про майже 320 тисяч офшорних компаній. В базі даних є інформація про власників та їхні компанії в більш ніж 200 країнах світу. Витік даних охоплює майже 40 років.

Відео дня

Раніше НВ повідомляло, що особа, яка посприяла публікації панамських офшорів фірми Mossack Fonseca розповіла, чому пішла на цей вчинок.


Нагадаємо, результати глобального розслідування щодо офшорних компаній впливових людей з'явилися 3 квітня. Понад 400 журналістів із усього світу вели розслідування від імені міжнародного консорціуму журналістів-розслідувачів.

Серед фігурантів панамського скандалу про офшори значаться прізвища 12 чинних і колишніх відомих політиків, понад 120 бізнесменів і 29 багатих бізнесменів з рейтингу журналу Forbes.

Наприклад, у панамському списку виявився президент України Петро Порошенко, який згодом довів відсутність кримінальних порушень на тлі інформації про наявність у нього офшорної компанії. Також російський президент Володимир Путін і його прес-секретар Дмитро Пєсков, прем'єр-міністр Великобританії Девід Кемерон.

Всі новини про публікації "панамських документів" читайте в спецтемі НВ.

Показати ще новини
Радіо NV
X