Один з приписів закону про Інститут нацпам’яті є неконституційним - генпрокурор Польщі

22 березня, 16:36
250
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Конституційний суд Польщі наразі оцінює одіозний закон. Зауваження щодо нього в президента та генпрокурора відрізняються

Генпрокурор Польщі вважає неконституційним один з приписів закону про Інститут національної пам’яті, який перебуває на оцінці Конституційного суду. Про це йдеться в позиції генпрокурора, надісланій до Конституційного суду.

Про це пише Європейська правда з посиланням на Polsat News.

Президент Польщі підписав закон 6 лютого, а 14 лютого направив його на оцінку Конституційного суду. Поправка набрала чинності 1 березня.

Водночас президент Польщі Анджей Дуда висловив занепокоєння в тому числі й щодо положення яке вводить штрафи або до 3-х років в'язниці за публічне приписування польському народу і Польщі відповідальності за злочини Третього рейху.

У свою чергу в підписаній заступником генпрокурора Роберта Гернанда позиції йдеться про те, що саме це положення є конституційним.

Неконституційним, на думку Генпрокурутури, визнано положення закону, яке передбачає, що "незалежно від приписів, які діють у місці здійснення правопорушення, цей закон застосовується до громадянина Польщі або іноземця у разі вчинення злочину" приписування польському народу відповідальності за злочини Третього рейху.

Нагадаємо, поправки до закону про Інститут національної пам'яті запроваджують кримінальне переслідування за використання формулювання "польські табори смерті", заперечення геноциду польського народу. Також кримінально переслідується заперечення злочинів українських націоналістів проти поляків.

Депутати Верховної Ради України ухвалили заяву, в якій висловили розчарування та стурбованість у зв'язку з прийняттям в Польщі змін в закон про Інститут національної пам'яті.

Різка критика щодо поправки до польського закону про ІНП прозвучала також від США та Ізраїлю.

Президент Польщі Анджей Дуда у своєму поданні до Конституційного суду опротестував у оновленому законі про Інститут національної пам’яті, зокрема, формулювання про "українських націоналістів" та "східна Малопольща".

Головне

Світ/Країни

Сьогодні, 10:55

article_img
Хакери зламали мережу дипломатичного спілкування ЄС і кілька років викрадали дані - NYT

Приєднуйтесь до нашого каналу в Telegram

Найцікавіші статті та добірка важливих новин щовечора

Підписатися