Одесита, якому в Ірані загрожує смертна кара, можуть обміняти на затриманого в Україні іранця - ЗМІ

12 травня 2018, 22:38
830
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Андрій Новічков

Фото: відкрите джерело

Справа українського моряка Андрія Новічкова, якому загрожує в Ірані смертна кара, перебуває на особливому контролі МЗС та  посольства України в Ірані. 

Про це повідомив начальник управління Департаменту консульської служби МЗС України Василь Кирилич, передає Українська правда.

Наразі розслідування у справі завершено, проведена страхова експертиза, невдовзі матеріали будуть передані до суду.

"З першого дня після надходження інформації про арешт Андрія Новічкова посольство підтримувало постійний зв'язок з ним та його родичами, надало допомогу у пошуку адвоката, якого рекомендувало представництво ITF в Ірані. Консул відвідав його у місці тимчасового тримання, був присутній на всіх засіданнях у справі. Посольство контролювало виконання компанією судовласником зобов’язань за трудовим контрактом", - розповів Кирилич.

За його словами, у вересні 2017 року консул взяв Новічкова на поруки, що є винятковою практикою, і моряка випустили з в'язниці.

"Після цього постало питання місця його проживання та харчування, отримання дозволу на перебування в Ірані - все це вирішував консул, як і медичне обстеження після виходу із в’язниці, передачу необхідних речей", - додав Кирилич.

Також, за його словами, зараз опрацьовується питання щодо оплати послуг адвоката за кошти бюджету.

Керівник проектів одеської доброчинної організації Фонд допомоги моряками Ассоль Андрій Шевченко у коментарі Громадському радіо повідомив, що Новічкова можуть обміняти на іранського громадянина, затриманого в Україні.

"За попередньою інформацією, в Україні затримали громадянина Ірану, який, можливо, є родичем когось із правління. Іранська влада пропонувала його обміняти",  - пояснив Шевченко.

Нагадаємо, що одеситу Андрію Новiчкову, старшому помічнику капітана, загрожує смертна кара через повішення "за звинуваченням у вбивстві, якого він не скоював". 

Зверніть увагу

20 грудня 2018, 15:13
Лонгріди
thumb img
Спецпроект
4 січня, 09:45
Лонгріди
thumb img
Спецпроект