NYT: У США прокурори перевіряють українців, які відвідали інавгурацію Трампа

11 січня, 07:49
10607
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Присутність українців на інавгурації Трампа зацікавило прокурорів США

У США федеральні прокурори проводять перевірки щодо українських політиків і бізнесменів, які були присутні на інавгурації президента Дональда Трампа, повідомляє The New York Times.

Видання зазначає, що федеральні прокурори опитали свідків, щоб дізнатися, яким чином українці отримали доступ до інавгураційних заходів, з ким вони зустрічалися в США і що вони обговорювали.

Прокурори вважають, що низка українців зустрічалася з "впливовими республіканцями, членами Конгресу і близькими союзниками президента Трампа". На цих зустрічах вони пропонували плани, які збігалися з інтересами РФ, зокрема скасування санкцій за анексію Криму і агресію на Донбасі. Також вони пропонували виступити в ролі посередників для нормалізації відносин з Москвою.

За інформацією джерел NYT, на інавгурацію Трампа, прибули "десятки українських політичних діячів і бізнесменів". Серед них видання називає нардепів Сергія Ківалова, Борислава Березу і російського олігарха Павла Фукса.

Нагадаємо, в грудні 2018 року видання Wall Street Journal повідомляло, що прокуратура Манхеттена почала кримінальне розслідування, пов'язане з інавгурацією Трампа, на яку було витрачено рекордні 107 мільйонів доларів. Зокрема, органи юстиції перевіряють, чи не пішов Білий дім на поступки спонсорам в обмін на фінансування цього заходу.

Зверніть увагу