NYT: Трамп планує скоротити американський контингент в Південній Кореї

4 травня 2018, 07:36
210
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Трамп вирішив скоротити число американських військових в Південній Кореї

Президент США Дональд Трамп наказав Пентагону розробити план скорочення числа американських військ на території Південної Кореї, повідомляє The New York Times з посиланням на інформовані джерела.

За словами співрозмовників видання, скорочення військового контингенту не буде одним з предметів торгу на переговорах Трампа з лідером КНДР Кім Чен Ином.

Видання зазначає, що підписання мирного договору між Південною Кореєю і КНДР знизить необхідність утримувати на півострові 23,5 тисячі американських солдатів.

Відповідно до угоди, термін якої закінчується в 2018 році, приблизно половину витрат на утримання американського контингенту несе Південна Корея - понад $800 мільйонів. Білий дім хотів би перекласти їх повністю на Сеул.

У свою чергу в Пентагоні побоюються, що скорочення контингенту може послабити альянс США і Південної Кореї, а також відзначають можливе посилення побоювань Японії на тлі майбутніх переговорів Дональда Трампа і Кім Чен Ина.

Раніше президент Південної Кореї Мун Чже Ін виключив можливість виведення з території країни військ США після можливого підписання угоди про мир з КНДР.

"Збройні сили США в Кореї є частиною союзу Південної Кореї і США. Вони не мають ніякого відношення до підписання мирного договору (з КНДР)", - навів слова Мун Чже Іна представник його адміністрації.

Зверніть увагу

29 грудня 2018, 22:38
Лонгріди
thumb img
Спецпроект
18 грудня 2018, 13:49
Лонгріди
thumb img
Спецпроект