NYT: Скрипаль співпрацював з іспанською розвідкою у боротьбі з російською організованою злочинністю

7 вересня 2018, 08:06
1895
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Скрипаль співпрацював з іспанською розвідкою

Колишній працівник ГРУ Сергій Скрипаль, якого було отруєно в британському місті Солсбері, в останні роки співпрацював із іспанською розвідкою, пише The New York Times.

За даними видання, Скрипаль міг надавати іспанській розвідці інформацію про російську організовану злочинність, із якою останнім часом країна веде боротьбу.

В останні роки Скрипаль їздив в Іспанію на кілька зустрічей з офіцерами розвідувальної служби країни, хоча зміст і точний час цих зустрічей засекречено.

Ймовірно, Скрипаль міг бути завербований іспанськими спецслужбами в середині 1990-х років, коли працював в Мадриді під прикриттям як військовий аташе в російському посольстві.

Крім того, в 2012 році Скрипаль їздив до Праги, де зустрічався із працівниками розвідки Чехії. У 2016 році він їздив в Таллінн і зустрічався з працівниками естонських розвідслужб. Як зазначає видання, в цих двох випадках поїздки були санкціоновані британською службою зовнішньої розвідки МІ-6.

На зустрічах в Празі і Таллінні Скрипаль розповідав про роботу російської розвідки і, як зазначається видання, "потенційно надав інформацію, на основі якої були видворені працівники, що працювали під прикриттям".

Сергія Скрипаля та його доньку Юлію отруїли нервово-паралітичною речовиною Новачок (радянського виробництва) в березні 2018 року. За даними Лондона, за отруєнням Скрипалів стояла Росія. Екс-агента і його дочку вже виписали з лікарні після проведення успішного лікування.

5 вересня поліція Великої Британії назвала імена громадян Росії, підозрюваних в отруєнні Сергія та Юлії Скрипалів.

За даними британських правоохоронців, ними є громадяни РФ Олександр Петров і Руслан Боширов.

Також були опубліковані фотографії підозрюваних росіян.

Британський прем'єр Тереза Мей заявила, що підозрювані в отруєнні росіяни працювали на російську військову розвідку.

[Gallery]

Опубліковані фото росіян, підозрюваних у замаху на Скрипаль в Солсбері

[/Gallery]