NYT дізналася деталі спецоперації Моссада щодо ядерної програми Ірану

1 травня 2018, 15:55
1297
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Біньямін Нетаньяху представив громадськості документи про те, що Іран таємно розробляє ядерну зброю

Ізраїльська розвідка (Моссад) почала операцію з отримання матеріалів про ядерну програму Ірану в лютому 2016 року, пише американська газета New York Times з посиланням на високопоставленого ізраїльського чиновника.

За словами співрозмовника видання, агенти Моссада в лютому 2016 року виявили в Тегерані документи про ядерну програму і майже два роки спостерігали за їх сховищем. У січні 2018 роки їм вдалося проникнути в будівлю, викрасти оригінали документів і доставити до Ізраїлю.

У січні керівник Моссаду Йосі Коен повідомив президенту США Дональду Трампу про операцію в Тегерані. За словами джерела, такий проміжок між отриманням матеріалів і публічним їх поданням пояснюється складністю обробки великої кількості текстів перською мовою.

Однак експерти сходяться на думці, що документи представили напередодні, оскільки скоро Трамп повинен прийняти рішення щодо ядерної угоди з Іраном.

Загроза війни. Яким ядерним потенціалом володіють США, КНДР та інші країни. інфографіка

Нагадаємо, 30 квітня прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху представив громадськості документи, які, за його словами, підтверджують те, що Іран таємно розробляє ядерну зброю. Іран зберігає всі відомості, на основі яких триває розробка ядерної зброї, в секретному комплексі в районі Шорабад в Тегерані. Ізраїльській розвідці вдалося роздобути ці дані - 55 тис. сторінок секретних документів і 183 компакт-диски із секретною інформацією, заявив ізраїльський прем'єр. Він пообіцяв передати всі ці відомості в ООН і МАГАТЕ.

[Gallery]

Нетаньяху оприлюднив докази того, що Іран таємно розробляє ядерну зброю

[/Gallery]

У Тегерані відкинули звинувачення в таємній розробці ядерної зброї. Глава МЗС країни Аббас Аракчі назвав презентацію Нетаньяху "безглуздою грою" і "запланованим шоу" перед 12 травня, коли президент США повинен прийняти рішення про те, чи зберігати ядерну угоду з Іраном.

У 2015 році Іран і країни шістки - США, Росія, Британія, Франція, Німеччина і Китай - уклали угоду, що припускає зняття санкцій з Ірану в обмін на відмову країни від ядерної програми.

Зверніть увагу

29 грудня 2018, 22:38
Лонгріди
thumb img
Спецпроект
18 грудня 2018, 13:49
Лонгріди
thumb img
Спецпроект