Норвегія відмовилася дарувати Фінляндії гору на ювілей

1 коментувати
Пропонувалося посунути кордон всього на 200 метрів

Пропонувалося посунути кордон всього на 200 метрів

Норвегія не буде дарувати Фінляндії гору Халті в знак дружби на 100-річчя утворення Фінляндської Республіки, заявила прем'єр-міністр Норвегії Ерна Сульберг, передає Російська служба Бі-бі-сі

Ініціатива подарувати Фінляндії вершину 1361-метрової гори виходила від групи норвежців. Вони пояснювали свою ідею тим, що частина гори, яка знаходиться на кордоні між країнами, все одно належить Фінляндії і при цьому є найвищою точкою цієї країни.

Якби кордон посунули на 150 метрів на північ, і на 200 - до заходу, то найвищою точкою Фінляндії була б реальна гірська вершина, а не ділянка схилу, як зараз, наводять свої аргументи прихильники ідеї подарувати гору.

Однак, за словами Сульберг, зміна кордону між країнами спричинила б складні проблеми юридичного спрямування. Крім того, ідея суперечить конституції Норвегії, в першій статті якій написано, що Норвегія не буде з доброї волі поступатися свою територію.

"Ця винахідлива пропозиція дуже добре була сприйнята публікою", - зазначила міністр. Дійсно, пропозиція набрала 17 тисяч підписів у соцмережах.

"Але ми придумаємо інший гідний подарунок на століття Фінляндії", - сказала міністр.

Нагадаємо, 8 жовтня Фінляндія і США підписали двосторонню угоду про військове співробітництво.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Країни ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: