Знищення Boeing 777 на Донбасі: у Нідерландах готують серйозне підґрунтя для вердикту

22 березня 2018, 15:27

Уряд Нідерландів готує законодавче підґрунтя для судового переслідування будь-яких підозрюваних у причетності до катастрофи малайзійського Боїнга, повідомляє Bloomberg. Міністерство юстиції країни надасть можливість допитів підозрюваних у суді. Допити можуть вестися за допомогою відеоконференцій, якщо не буде можливості доставити потрібних людей до Гааги. Уряд Нідерландів вже скерував відповідний законопроект до парламенту.

Про це йдеться у сюжеті Радіо НВ.

Коментарі експертів

Про яких саме підозрюваних йде мова, у повідомленні уряду Нідерландів не вказується. Але це створює правові підстави для офіційного звернення Нідерландів до Росії, розповів Радіо НВ надзвичайний і повноважний посол, юрист з міжнародних питань Володимир Василенко. За його словами, Нідерланди зможуть викликати до суду колишнього лідера бойовиків Ігоря Гіркіна та інших російських офіцерів. І Росія має сприяти їхньому прибуттю до Гааги.

Відео дня

"Якщо Росія відмовляється це робити, вона тим самим непрямим чином визнає причетність свою як держави до вчинення цього злочину. Вона не хоче сприяти з'ясуванню всіх обставин цього злочину, ідентифікації підозрюваних і визначенню ступеню їхньої винуватості, ну, і притягненню їх уже до судової відповідальності". - пояснив він.

Розглядом цієї справи може зайнятися окружний суд Гааги. Процес вестиметься англійською мовою. У ньому зможуть брати участь родичі жертв цієї авіакатастрофи незалежно від їхньої національності. Таким чином, усі потерпілі будуть забезпечені рівними правами, пише видання.

Якщо Росія відмовляється це робити, вона тим самим непрямим чином визнає причетність свою як держави до вчинення цього злочину

Слідчі міжнародної комісії суттєво просунулися у відповідях на головні запитання, які виникли після авіакатастрофи Боїнга над Донбасом, зазначив у коментарі Радіо НВ колишній заступник Генерального штабу Ігор Романенко. За його словами, Нідерланди готуються не лише до притягнення винних до відповідальності, а й до того, щоб зобов'язати Росію виплатити компенсацію родичам загиблих.

"Хід розслідування відбувається в контексті вирішення принципових питань. Перше - що трапилося з літаком - літак збив ЗРК Бук М2. Чий це був комплекс - російський, який був завезений на окуповану частину. Звідкіля стріляли - з території окупованої частини, обслуга цього комплексу була з російських військовослужбовців. За цей час вони дійшли в цьому до такого рівня, щоб провести цю справу через суд", - розповів Романенко.

Розслідування катастрофи все ще продовжується. Як відомо, слідчі також з’ясовують причетність до катастрофи окремих осіб, чиї імена та посади не називаються.

Збитий Боїнг та розслідування

Боїнг 777 Малайзійських авіаліній, що виконував рейс MH-17 Амстердам - Куала-Лумпур, був збитий над окупованою бойовиками територією Донецької області 17 липня 2014 року. 298 людей, які знаходилися на борту, загинули. Пасажирами рейсу були громадяни 10-ти країн. Більшість - 196 - громадянами Нідерландів.

[gallery]

У Нідерландах відкрили меморіал загиблим у катастрофі MH17. Фото та відео

[/gallery]

Встановлено, що літак збили з підконтрольної бойовикам території з установки Бук, остання була завезена в Україну з Росії.

Розслідуванням трагедії зайнялася спільна слідча група, до складу якої входять представники Австралії, Бельгії, Малайзії, Нідерландів та України. У липні минулого року Україна та Нідерланди підписали угоду про створення правових підстав для розгляду справи про катастрофу малайзійського Боїнга.

Нещодавно у Нідерландах назвали імена головних підозрюваних у катастрофі MH-17. Серед них російські офіцери Ігор Гіркін, Сергій Дубінський та Микола Ткачов.

За даними Нідерландського видання Zembla, Служба безпеки України надала слідчим Нідерландів кілька томів матеріалів у рамках розслідування цієї катастрофи. У тому числі 150 тисяч перехоплених телефонних розмов. Загалом у колі підозрюваних понад 100 осіб.

Кілька родичів загиблих у катастрофі Боїнга під Донецьком вже виграли позов до Гіркіна у суді США і отримали право на 20 мільйонів доларів компенсацій кожен. Та шанс того, що вони дійсно отримають цю компенсацію, незначний.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X