Незважаючи на махінації з турбінами для Криму, Siemens уклала з РФ нову угоду

19 грудня 2017, 09:58
853
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Контракт оцінюється у 380 млн євро

На тлі скандалу з турбінами Siemens, які завдяки махінаціям Росії незаконно опинилися в окупованому Криму, німецький концерн уклав з РФ нову угоду

Йдеться про контракт на будівництво парогазової електростанції потужністю 495 МВт в Нижньокамську, вартість якого оцінюється в 380 млн євро, передає DW.

Як повідомляється, відповідний договір у присутності заступника прем'єр-міністра Баварії Ільзе Айгнера і президента Татарстану Рустама Мінніханова підписали президент Siemens в Росії Дітріх Меллер і генеральний директор ПАТ Нижнекамскнефтехим Азат Бікмурзін.

Таким чином Siemens поставить РФ дві газові турбіни SGT5-2000Е і одну парову турбіну ST-600, а також обладнання для розподілу енергії.

Крім того, Нижнекамскнефтехим укладе з німецьким концерном 13-річну сервісну угоду.

Субпідрядником виступить турецька будівельна компанія ENKA.

Згідно з контрактом, електростанція має бути запущена до травня 2021 року.

Нагадаємо, раніше агентство Reuters з посиланням відразу на три обізнані джерела повідомляло, що Росія завезла дві турбіни для електростанцій, вироблені німецькою компанією Siemens, в окупований Крим. Поставки були здійснені в обхід санкцій.

Після цього в німецькій компанії заявили, що її турбіни не могли потрапити на окупований півострів.

У свою чергу, російська держкомпанія Технопромекспорт, яка будує електростанції в Криму, заявила, що купила обладнання на вторинному ринку, але відмовилася розкрити виробника.

Незабаром в компанії Siemens заявили, що всі чотири газотурбінні установки, поставлені влітку для електростанції в Тамані, потрапили в окупований Крим незаконно, запропонувавши РФ викупити їх назад.

Крім того, німці заявили про бажання розірвати ліцензійну угоду з російськими компаніями щодо поставок обладнання для електростанцій.

Також Siemens подала до суду на російський Технопромекспорт, що будує станції в Криму.

Після цього прецеденту Німеччина закликала Євросоюз розширити санкції.

Зверніть увагу

20 грудня 2018, 15:13
Лонгріди
thumb img
Спецпроект
29 грудня 2018, 22:38
Лонгріди
thumb img
Спецпроект