Черниці - воїни. Як у високогірному Непалі 800 жінок вивчають стародавні бойові мистецтва та служать Будді — фоторепортаж - фото
НВ Преміум

Черниці - воїни. Як у високогірному Непалі 800 жінок вивчають стародавні бойові мистецтва та служать Будді — фоторепортаж

5 грудня 2021, 09:43

У високогірному Непалі вісім сотень жінок, долаючи гендерні стереотипи релігії, натхненно служать Будді й займаються бойовими мистецтвами, а називають себе монахинями кунг-фу.

Уродженка Індії Джигме Єше Лхамо вже 15 років живе у буддистському монастирі на околиці непальської столиці Катманду. У дитинстві вона мріяла стати офіцером поліції, однак травма ноги, що її вона отримала 12‑річним підлітком, поставила хрест на планах жінки. Утім, лихо не без добра.

Відео дня

Серед щоденних обов’язків черниць — прибирання території монастиря та дрібний ремонт у будівлях, що постраждали від землетрусу (Фото: East News)
Серед щоденних обов’язків черниць — прибирання території монастиря та дрібний ремонт у будівлях, що постраждали від землетрусу / Фото: East News

За декілька років після нещасного випадку Лхамо потрапила на семінар Джигме Пема Вангчена, непальського монаха й очільника тисячорічної буддійської секти Друкпа, який прибув до індійського селища поговорити з місцевими мешканцями про права та можливості жінок.

Під час ранкової медитації монахині виконують практику під назвою кора — ходять чередою навколо священного предмета (Фото: East News)

Під час ранкової медитації монахині виконують практику під назвою кора — ходять чередою навколо священного предмета / Фото: East News

«Він заохотив мене взяти на себе відповідальність за своє життя і використовувати можливості, яких жінки у цій частині світу зазвичай не мають», — згадує 31‑річна монахиня. Тоді вона втекла з дому батьків, які хотіли віддати її навчатися на інженера або лікаря, і стала однією з перших монахинь кунг-фу — саме так називають себе мешканки непальського жіночого монастиря Амітабха Друкпа. Сьогодні їхнє сестринство налічує понад 800 осіб. Вік монахинь різниться від 6‑ти до 80 років, а ім'я кожної з них починаєтсья зі слова «джигме», що означає «безстрашна». Спостереження за тренуваннями жінок не лишає сумнівів у справедливості такого звання.

Діліться матеріалом




Радіо НВ
X