Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

"Необхідність врятувати життя сирійців". Британія пояснила авіаудар по Сирії

14 квітня, 22:05
209
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Постійний представник Великої Британії при ООН Карен Пірс

Масований ракетний удар США, Великої Британії і Франції по об'єктах інфраструктури хімічної зброї Асада був націлений на те, щоб урятувати життя мирних сирійців від нових хіматак кривавого режиму, заявила під час екстреного засідання Ради Безпеки ООН постійний представник Великої Британії при ООН Карен Пірс.

Про це повідомляє Укрінформ.

"Має бути зрозуміло всім, що немає практичної альтернативи, крім як застосувати сили, для того, щоб урятувати життя. Я думаю, неодноразові вето це чітко продемонстрували", - заявила британський високопосадовець.

Вона зазначила, що застосування сили також має бути пропорційним для того, щоб полегшити гуманітарні страждання людей. Так, останній удар ретельно планувався, щоб уникнути втрат серед цивільного населення.

Єдиний висновок, за її словами, який можна зробити – Сирія не знищила всі свої запаси хімічної зброї попри зобов'язання за Конвенцією з питань заборони хімічної зброї. Вона звернула увагу російського посла на те, що РФ гарантувала виконання цих умов, а потім неодноразово застосовувала право вето, щоб режим Асада уникнув відповідальності за убивства великої кількості невинних людей.

"Я не маю наміру вислуховувати уроки з міжнародного права від Росії... Але попри це, Сполучене Королівство разом із Францією і Сполученими Штатами продовжать прагнути до дипломатичного вирішення сирійської кризи", - заявила представник Великої Британії.

Нагадаємо, у ніч проти 14 квітня президент США Дональд Трамп віддав наказ збройним силам завдати точних ударів по об'єктах, які виробляють хімічну зброю в Сирії. До операції також приєдналися Франція та Британія.

У США повідомили про готовність завдати повторний удар по Сирії, якщо режим знову застосує хімічну зброю.

Президент Росії Володимир Путін засудив авіаудари по Сирії та заявив, що Росія скликає екстрене засідання Ради Безпеки ООН для обговорення "агресивних дій США та їхніх союзників". Також авіаудари засудили в Ірані, Білорусі та Китаї.

Рада Безпеки ООН не прийняла російську резолюцію щодо Сирії.

7 квітня внаслідок атаки із застосуванням хімічної зброї в місті Дума (передмістя Дамаска) загинули щонайменше 85 осіб.

Усі деталі авіаударів по Сирії читайте у спецтемі НВ.