Нелегалів очікує депортація. Чи є у Німеччини об’єктивні причини посилювати контроль над кордонами

4 липня 2018, 10:05
427
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

В інших країн Європи також є причини на жорстку міграційну політику

У Німеччині влада досягла консенсусу в питанні нелегальних мігрантів. Відбулися переговори канцлера Німеччини Ангели Меркель та міністра внутрішніх справ Хорста Зеєхофер. Про це – у сюжеті Радіо НВ.

На кордоні з Австрією попередньо вони вирішили створити "транзитні зони" для нелегалів з екстериторіальним статусом. Там біженці перебуватимуть до моменту, коли буде прийнято рішення, залишати їх в Німеччині чи висилати назад в країну реєстрації.

Міри будуть стосуватися тих мігрантів, які зареєстровані в ЄС, але не мають права перебувати на території країни. Тепер домовленість повинні затвердити у Соціал-демократичній партії, яка виступала проти "транзитних зон". Жорстку міграційну політику почали впроваджувати і в інших країнах Європи та в США.

Міграційна політика країн

Вкінці червня Верховний суд США визнав правомірним указ президента Дональда Трампа тимчасову заборону в'їзду в країну вихідців декількох арабських країн. У список ввійшли Сирія, Ємен, Лівія, Сомалі та Іран.

В Італії хочуть депортувати усіх ромів не італійського походження

Сам Трамп назвав таке рішення перемогою.

Також за цей рік силами армії та національної гвардії було посилено контроль над кордоном з Мексикою. В Італії міністр внутрішніх справ Матео Сальвіні заявив, що країна заборонила вхід у свої порти кораблям, які доставляють нелегальних мігрантів. Більш жорсткий контроль ведеться над суднами некомерційних та правозахисних організацій. Також Сальвіні планує депортувати з країни всіх ромів неіталійського походження.

Також ромів з румунським, угорським та чеським громадянством очікує депортація з Великобританії. Це пов'язано з процедурою виходу країни з ЄС.

Міграція як явище та криза

Лідери західних країн мають об'єктивні причини посилити заходи, які гальмують міграцію. В Європі - це культурні передумови, а в США - економічні, заявив експерт українського інституту аналізу та менеджменту політики Володимир Воля. За його словами, міграційна криза змусила країни переглянути політику і відійти від ліберальних підходів.

“Міграційні процеси розхитують владну ситуацію, соціальну стабільність, тому це виклик. Міграція наносить удар по стабільним державам, погрожуючи зруйнувати навіть Євросоюз”, - зазначив Воля.

Міграційна криза - це впровадження політики популістів

На думку директора центру досліджень міжнародних відносин Миколи Капітоненка, світової міграційної кризи не існує. Це впровадження політики популістів, яких обрали до влади в багатьох країнах заходу, внаслідок чого міграція впала майже на 95% порівняно з 2015 роком, коли був пік цього явища, заявив Капітоненко.

“Є криза світогляду ліберального, побудованого на здатності суспільств інтегрувати у себе людей різного походження та культури. Він намітився ще після 11 вересня, що культурні та релігійні різноманітності можуть бути джерелом конфліктів. Нічого не вирішено, проблема лишилася. До цього додалися економічні нюанси внаслідок кризи 2008-2009 років”, - розповів Капітоненко.

Європейська комісія перевірить відповідність правовим нормам Європейського союзу досягнуті домовленості між німецькими партіями щодо біженців.