Навіщо Трамп запропонував створити Космічні війська США

15 березня 2018, 11:24
750
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Досі незрозуміло, жартував Трамп чи говорив серйозно

Створити Космічні війська запропонував американцям президент Дональд Трамп.  За його словами, така структура може з'явитися в США вже найближчим часом.

Трамп зізнався, що спершу сприймав ініціативу, як жарт, а потім вирішив її втілювати.

Про це повідомляє Радіо НВ.

Американські ЗМІ підкреслюють: і досі незрозуміло, жартував цього разу Трамп чи говорив всерйоз. А Білий дім досі не прокоментував його висловлювання. Варто відзначити, що Військово-повітряні сили США вже мають космічне командування, яке займається відстеженням по GPS, зв'язком і розвідкою з супутників.

Американці останні 30 років розробляють космічну зброю, розповів Радіо НВ  керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко. За його словами, Пентагон розробляє різні види озброєння: від засобів безпеки до засобів ураження. Мусієнко не виключає, що Трамп і його адміністрація вирішила підкреслити це публічно зараз - після оголошення президентом Росії Володимиром Путіним про нові розробки у галузі ядерної зброї.

Керівник Центру військово-правових досліджень зазначив, що між Вашингтоном і Москвою вже певний час триває гонка озброєнь, частиною якої є розробка у космічній галузі. При цьому Росія намагається "наздогнати" Сполучені Штати, адже американські технології значно випереджають російські, додав Мусієнко.

Можливість створення космічних військ та розробки у цій галузі тривають із середини 20 століття в різних країнах.

Бюджет американських військово-повітряних сил на космічні програми в цьому році становить понад 7 мільярдів доларів, що на 20% більше, ніж минулого року. Ще за рік фінансування космічної програми Штатів має зрости вже до 8,5 мільярдів доларів.

Довідка

Використання космонавтики у військовій справі, а також ведення війни у космосі, обговорюється ще з часів "холодної війни" (1946-1991). США і СРСР розробляли, утім так і не побудували, пілотовані військові орбітальні станції - американську Manned Orbiting Laboratory та радянську Алмаз відповідно.

На сьогодні космічні війська існують тільки в Росії. Москва їх створювала, розпускала і знову створювала. Як самостійний вид збройних сил вони діяли з 1992 по 1997 рік, з 2001 по 2011 рік і знову були відтворені три роки тому.

Нині Росія та США використовують космічні апарати для супутникової розвідки, дальнього виявлення балістичних ракет, зв'язку та навігації.

У різні часи Росія, США, Китай, Ізраїль та Індія розробляли протисупутникову зброю. Не виключено, що розробка новітніх засобів ведення космічних воєн суворо засекречена.

Зверніть увагу

4 січня, 09:45
Лонгріди
thumb img
Спецпроект
20 грудня 2018, 15:13
Лонгріди
thumb img
Спецпроект