НАТО і ЄС привітали рішення про перейменування Македонії

13 червня 2018, 01:27
1010
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Країна змінить назву для вступу в ЄС і НАТО

Генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг і глава дипломатії ЄС Федеріка Могеріні опублікували заяви, в яких схвально оцінили рішення про перейменування Македонії.

Столтенберг, зокрема, назвав угоду про зміну назви "історичною", передає Інтерфакс-Україна.

"Це історична угода є підсумком багаторічної терплячою дипломатії і готовності цих двох лідерів вирішити суперечку, яка занадто довго турбувала регіон", - заявив Столтенберг.

У свою чергу, Федеріка Могеріні зазначила, що угода межд Грецією та Македонією дозволить повернуться до переговорів про вступ Македонії до ЄС і НАТО.

"Ми щиро вітаємо прем'єр-міністрів Алексіса Ціпраса та Зорана Заева за рішучість та ініціативу в досягненні цієї історичної угоди між їх країнами, що сприяє перетворенню всього регіону Південно-Східної Європи. Це досягнення належить лідерам двох країн і їх командам, але в першу чергу воно належить всім громадянам обох країн і Європи в цілому", - заявила Федеріка Могеріні.

Нагадаємо, прем'єр-міністр Македонії Зоран Заєв підтвердив, що з керівництвом Греції було досягнуто згоди щодо перейменування країни в Республіку Північна Македонія.

Раніше прем'єр-міністр Греції Алексіс Ціпрас заявив про досягнення домовленості з Македонією щодо нової назви цієї країни.

Зверніть увагу

18 грудня 2018, 13:49
Лонгріди
thumb img
Спецпроект
19 грудня 2018, 15:12
Лонгріди
thumb img
Спецпроект