Напередодні президентських виборів у Туреччині відбулись масові арешти - ЗМІ

23 червня 2018, 14:10
402
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

За два роки влада Туреччини офіційно звинуватила близько 50 тис. осіб у причетності до перевороту

За кілька днів до президентських і парламентських виборів у Туреччині, які відбудуться 24 червня, поліція країни затримала 47 осіб, підозрюваних у підтримці невдалого державного перевороту, який відбувся два роки тому.

Про це повідомляє Reuters із посиланням на турецькі медіа.

Турецькі силовики розпочали операцію ще 19 червня. За даними CNN Turk, загалом вона була спрямована проти 124 осіб, яких звинувачують у підтримці мусульманського проповідника Фетхуллаха Гюлена – він вважається відповідальним за спробу путчу в Туреччині в липні 2016 року.

Підозрюваних звинувачують у релігійно-політичній пропаганді серед вищих армійських чинів Туреччини. Поліцейську операцію було проведено в 31 провінції країни, проте головну увагу було спрямовано на місто Конья.

Загалом за два роки після перевороту в Туреччині було затримано близько 160 тис. осіб і звільнено майже таку ж кількість державних службовців, нагадує Reuters. З них понад 50 тис. осіб почули офіційні обвинувачення та перебували під арештом під час судового розгляду.

«Дар Небес». Переворот у Туреччині увінчався повним успіхом для Ердогана

Критики президента Тайіпа Ердогана кажуть, що він використав невдалу спробу перевороту як привід для боротьби з опозицією та інакомисленням. Однако офіційна Анкара наполягає, що ці заходи були необхідними для подолання загроз національній безпеці.

24 червня в Туреччині відбудуться дострокові президентські і парламентські вибори.

Після майже столітньої історії Туреччини як парламентської республіки всю повноту влади отримає майбутній переможець президентських перегонів - в країні набудуть чинності конституційні зміни, схвалені на референдумі в квітні 2017 року.

[see_also]

Турецька "вовчиця". Головним конкурентом Ердогана на виборах стала жінка

[/see_also]