Найдовший заплив. Бенуа Лекомт намагається першим перетнути Тихий океан вплав

6 червня 2018, 15:11
2455
Сюжет
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Бенуа Лекомт почав заплив через Тихий океан 5 червня 2018 року

Фото: Ben Lecomte The Swim via Facebook

5 червня 51-річний громадянин США французького походження Бенуа Лекомт почав свою мандрівку вплав через Тихий океан, намагаючись стати першою людиною, яка перетне його таким способом.

НВ розповідає, що про нього відомо.

Переплив Атлантичний океан, але не потрапив до Книги рекордів Гіннеса

Бенуа Лекомт народився 3 червня 1967 року, він - плавець на довгі дистанції.

У 1998 році, коли Лекомту був 31 рік, він заявив, що став першою людиною, яка подолала вплав Атлантичний океан.

Заплив відбувався з 16 липня по 25 вересня 1998 року. Його вихідною точкою був невеликий населений пункт Хаянніс в американському штаті Массачусетс, а кінцевою - муніципалітет Кіберон у французькій Бретані. Протягом тижня француз відпочивав на Азорських островах.

Під час цього запливу Лекомт подолав відстань у 5980 км за 73 дні. Його супроводжував вітрильник завдовжки 12 метрів із трьома людьми на борту. На човні було встановлено пристрій, що створює електромагнітне поле радіусом 7,6 метра для відлякування акул. На човні Лекомт відпочивав та їв. Під час запливу він зазвичай проводив у воді протягом дня вісім годин, які розбивав на сеанси від двох до чотирьох годин.

Метою цього запливу Лекомт назвав збір грошей на дослідження раку як данину поваги батькові.

Заплив Лекомта через Атлантичний океан не був зареєстрована у Книзі рекордів Гіннеса. Це було пов'язано з неможливістю визначити, яку саме відстань він проплив сам, а яку подолав на вітрильнику, що міг пересуватися на значну відстань під впливом течії.

Як пише BBC, першими словами Лекомта, коли він доплив до Кіберона, були слова "більше ніколи", але вже через кілька місяців він передумав.

Підготовка до запливу через Тихий океан

Заплив Лекомта через Тихий океан почався у японському Токіо і повинен закінчитися в Сан-Франциско, в американському штаті Каліфорнія.

Плавець повинен подолати відстань приблизно у 8800 кілометрів за більше ніж 180 днів. Він планує проводити у воді по вісім годин на день, долаючи в середньому 64 кілометри на день за допомогою течії. Серед труднощів запливу - акули, шторм, безліч медуз і дуже низька температура води.

Лекомта супроводжує яхта. За допомогою GPS екіпаж яхти фіксуватиме своє точне місце розташування, коли плавець буде підніматися на її борт, щоб відпочити і поїсти, завдяки цьому його повертатимуть на те саме місце, де він буде переривати свій заплив.

Щоб мати достатньо енергії для свого запливу, Лекомт буде дотримуватися спеціальної дієти, споживаючи 8000 калорій на день.

"У мене сувора дієта без цукру. Більша частина моїх калорій буде надходити з дієти з високим вмістом жирів, яка буде включати в себе багато продуктів, що зберігаються за допомогою сухої заморозки, рису, макаронних виробів і різних супів", - розповідав плавець.

Лекомт готувався до запливу через Тихий океан шість років. Крім фізичної підготовки, він також приділяв багато часу розумовій підготовці, зокрема, вправам з візуалізації.

"Ментальна підготовка набагато важливіша, ніж фізична. Ви повинні переконатися, що завжди думаєте про щось позитивне. Коли у вас немає нічого, щоб зайняти свій розум, це стає свого роду спіраллю, і ось тоді починаються неприємності", - розповідав він ЗМІ.

Команда вчених і документування запливу

Одним із мотивів запливу Лекомта є занепокоєння плавця з приводу стану навколишнього середовища, в тому числі проблем забруднення океанів пластиком та зміни клімату.

Відео старту запливу Бенуа Лекомта через Тихий океан

Під час його запливу група вчених проводитиме низку досліджень. Крім впливу на океан таких факторів як сміття з пластику та аварія на АЕС Фукусіма, вони також будуть вивчати вплив екстремальних навантажень на серце. Вчені зберуть низку зразків часток пластику, розмір яких близько міліметра на всьому шляху між Токіо і Сан-Франциско і вивчать його вплив на життя в океані.

Лекомт також уклав угоди з компаніями Seeker та Discovery, які допоможуть задокументувати заплив, інформацію про хід якого можна отримувати в режимі реального часу.

НВ

Зверніть увагу

20 грудня 2018, 15:13
Лонгріди
thumb img
Спецпроект
19 грудня 2018, 15:12
Лонгріди
thumb img
Спецпроект

Головне

Країни

Сьогодні, 08:57

article_img
Вибух в столиці Колумбії: кількість жертв зросла до 20 осіб, оголошено триденну жалобу
Події

Вчора, 21:06

article_img
Справу про самогубство військового льотчика Волошина закрили
Мистецтво

Вчора, 20:38

article_img
Схід читає. Фонд Жадана запустив проект на підтримку українських бібліотек, письменники вирушили на Донбас

Вибір редакції

Політика

Вчора, 20:43

article_img
Вибирати не слугу, а лідера. Філософ Євген Бистрицький - про майбутнього президента і "п'ятихвилинки щастя"
Країни

Вчора, 23:34

article_img
Життя у темрявi. Як альбіноси Танзанії рятуються від полювання на себе та міфів, що вбивають
Мистецтво

Вчора, 20:38

article_img
Схід читає. Фонд Жадана запустив проект на підтримку українських бібліотек, письменники вирушили на Донбас

Приєднуйтесь до нашого каналу в Telegram

Найцікавіші статті та добірка важливих новин щовечора

Підписатися