На узбережжі Польщі знайшли сигнальну ракету c російського підводного човна

31 травня 2018, 10:28
750
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Сигнальна ракета належить підводному човні класу Kilo

На одному з пляжів Хельського півострова у Польщі знайшли сигнальну ракету з російського підводного човна.

Як повідомляє tvn24.pl, її виявили випадкові люди, які гуляли узбережжям Балтійського моря, після чого опублікували відповідне фото у соцмережах.

На знімках видно червоний металевий предмет із цифрами та кириличними літерами.

За словами офіційного представника третьої флотилії ВМС Польщі Радослава Пеха, дана сигнальна ракета використовується на підводних човнах класу Kilo (за класифікацією НАТО).

"Її можна застосовувати у різних ситуаціях, наприклад, під час спливання човни на поверхню або в аварійній ситуації з метою показати іншим морським судам місце перебування човна", - пояснив він.

При цьому офіційно про будь-які інциденти з російськими субмаринами у Балтійському морі не повідомлялося.

Варто зазначити, що серед субмарин ВМФ РФ класу Kilo відповідають підводні човни проекту 877 Палтус і проекту 636 Варшав'янка.

І хоча останніми СРСР планував оснастити ВМС країн Варшавського договору, Пеха зазначає, що таких сигнальних ракет, які виявлено ​​на Хельському півострові, на озброєнні морського флоту Польщі немає.

Нагадаємо, у 2014 році у ЗМІ з'явилася інформація, що недалеко від берегів Швеції було запеленговано сигнал російською мовою, що передається на спеціальній частоті, яку використовують ВМС РФ у надзвичайних ситуаціях.

На другий день сигнал було уже зашифровано. Але вдалося встановити, що він виходив з точки у Стокгольмському архіпелазі і йшов до Калінінграду.

Представники Міноборони Швеції відмовилися підтвердити або спростувати відомості про те, що шукають пошкоджену російську субмарину.

У свою чергу РФ не визнала наявність у цьому районі аварійного російського підводного човна.

Зверніть увагу