"На це було страшно дивитися": очевидці розповіли про отруєного колишнього російського шпигуна

6 березня 2018, 09:41
3427
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Очевидці розповіли про отруєного Сергія Скрипаля і його супутницю

Жителі британського міста Солсбері, які побачили отруєного колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля та його супутницю, розповіли обставини того, що сталося.

Як повідомляє Російська служба Бі-бі-сі, мешканка Солсбері Фрей Черч, повертаючись з роботи, побачила на лавці біля торгового центру двох людей, які поводились дивно.

"Чоловік виглядав абсолютно не при собі. А був ще день - близько 16:10. Я подумала, дивний час, щоб бути вже настільки п'яним. Чоловік безладно рухав руками, в очах - порожнеча. Дівчина уткнулася в нього обличчям, як ніби заснула, очевидно, втратила свідомість", - сказала Черч.

Дівчина підійшла ближче, подумавши, що людям потрібна допомога, поруч нікого не було. Повз проходили люди. Вони оберталися на них. Але йшли далі.

"Було схоже, що ці двоє були дуже сильно п'яні або прийняли наркотики. Побачити людину в такому неадекватному стані для Солсбері рідкість. Я не знала, що робити. Я спробувала зловити погляд чоловіка, щоб заговорити з ним. Думала запитати, як він і дівчина почуваються. Але він був не в собі. Я злякалася і відійшла. Тепер переймаюся через це. Треба було, вісно, набратися сміливості і спробувати допомогти їм", додала вона.

Коли поліція прибула до місця події, обидві людини на лавці вже були без свідомості.

Очевидці стверджують, що лікарі викликали для евакуації одного з потерпілих вертоліт, побоюючись за його життя. Другого відвезла машина швидкої допомоги.

Лавку, на якій сиділи Скрипаль і дівчина, поліцейські накрили невеликим жовтим наметом з тентом.

Оточення з невеликого парку поруч з торговим центром не зняли досі. Перехожі намагаються зберігати спокій і незворушність.

У вівторок люди в костюмах хімічного і радіологічного захисту провели знезараження кількох вулиць Солсбері - поруч з парком і поблизу лікарні, в якій лікують постраждалих.

У місцевому відділенні поліції запевнили, що зараз в Солсбері ніякої загрози здоров'ю людей немає.

Нагадаємо, Сергій Скрипаль і його супутниця були виявлені без свідомості і екстрено госпіталізовані після отруєння невідомою речовиною в торговому центрі англійського міста Солсбері.

Поліція евакуювала з обережності торговий центр і ресторан Zizzi, де могли обідати Скрипаль з супутницею. Стан постраждалих залишається критичним.

Сергія Скрипаля в 2004 році затримали за підозрою в шпигунстві на британську розвідку. У 2006 році за цим звинуваченням його засудили до 13 років суворого режиму. Через чотири роки Скрипаля та ще кількох шпигунів обміняли на десятьох росіян - агентів російських спецслужб, розкритих в США, серед них була Анна Чапман. Сам Скрипаль пізніше отримав притулок у Великій Британії.