На Світовому конгресі суддів у Литві відмовилися пропускати російську делегацію

12 вересня 2017, 19:18
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
На Світовому конгресі суддів у Литві відмовилися пропускати російську делегацію - фото

Фото: Iryna Friz via Facebook

Президент Литви Даля Грібаускайте підтримала рішення не пускати російську делегацію суддів на професійну конференцію

Російські судді Конституційного суду на чолі з очільником Валерієм Зорькіним не потрапили на професійну конференцію, яка зараз проходить у Вільнюсі (Литва)

"Вперше за історію Конгресу на нього не був допущений голова Конституційного суду РФ (Валерій) Зорькін та інші російські судді, які приймали рішення та визнали анексію Криму", - повідомила у Facebook народний депутат України, очевидець подій Ірина Фріз.

Суддів не допустили на захід через визнання ними силового захоплення Автономної Республіки Крим у 2014 році, визнаного у світі порушенням міжнародного права та територіальної цілісності України.

"Відкрито кажучи, у світі немає іншого прикладу, щоб судова влада була настільки дискредитована", - наводить слова очільника Конституційного Суду Литви Дейнюс Жалімас параментарій.

Окрім того, таке рішення підтримала присутня на конференції президент Литви Даля Грібаускайте.

"Ми не можемо тиснути руки і ніколи не будемо запрошувати тих, хто наступає на верховенство права і рішення яких ламають долі тисяч людей. Ми маємо заступитися за тих людей, хто бореться за свободу, права людини і демократію", - цитує президента Литви Фріз.

Вона також додала, що темою IV Конгресу світової конференції з конституційного правосуддя стало Верховенство права і конституційне правосуддя у сучасному світі. Захід подібного масштабу проходить у Європі вперше, в його роботі беруть участь понад 300 спеціалістів з конституційного права із 90 держав.

Вказується, що Україна та засудження брутального порушення територіальної цілісності країни внаслідок російської агресії стали ключовими темами конференції.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила, що встановлення миру на Донбасі є головною умовою зняття санкцій з Росії.

Журнал НВ (№ 21)

Парламентскі списки

Завдяки двом новим політичним силам на парламент чекає безпрецедентне в історії України оновлення

Читати журнал