МЗС України звернулося до Росії через голодування Сенцова

21 травня 2018, 20:58
147
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Голодування Олега Сенцова триває вже тиждень

Міністерство закордонних справ України направило МЗС РФ ноту з вимогою надати українським консулам та лікарям доступ до українського політв’язня Олега Сенцова, який оголосив голодування у російській колонії.

Про це в ефірі Громадського повідомила речниця МЗС Мар’яна Беца.

"Ми написали ще одну ноту в МЗС Росії вже на рівні міністерства, але я не думаю, що вони нададуть відповідь", - сказала вона, додавши, що за чотири роки консул жодного разу не отримав дозвіл на зустріч із Сенцовим.

Представниця МЗС додала, що Росія може зробити "гуманітарний" показовий крок і направити до Сенцова своїх представників, але це не вирішить ситуацію.

Нагадаємо, Олег Сенцов оголосив про початок безстрокового голодування 14 травня. Він має намір продовжувати голодування навіть до фатального кінця. Єдиною умовою припинення відмови від їжі  він назвав звільнення всіх українських політв'язнів, незаконно утримуваних РФ.

Український політв'язень Олег Сенцов оголосив голодування. Як на це реагують

Олег Сенцов був затриманий в Криму 11 травня 2014 року правоохоронними органами РФ. Його звинуватили в підготовці теракту в Криму під час незаконної анексії півострова РФ. Пізніше режисера звинуватили в зберіганні зброї і вибухівки. У серпні 2015 року російський суд засудив Сенцова до 20 років ув'язнення в колонії суворого режиму.

Він знаходиться в колонії в місті Лабитнангі і продовжує займатися творчістю.