МЗС Росії висловило протест послу Британії через звинувачення у справі Скрипаля

13 березня 2018, 16:28
297
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Послу Великої Британії заявили протест у МЗС РФ

Послу Великої Британії в Росії Лорі Брістоу вручили ноту протесту в зв'язку з висунутими Лондоном звинуваченнями у справі про отруєння колишнього російського військового розвідника Сергія Скрипаля та його дочки Юлії.

Про це 13 березня повідомили в Міністерстві закордонних справ Російської Федерації.

"Був заявлений рішучий протест у зв'язку з висунутими британською владою огульними звинуваченнями Росії в причетності до отруєння Сергія Скрипаля та його дочки Юлії", - йдеться в повідомленні.

У МЗС РФ відкинули всі звинувачення в причетності до отруєння Скрипаля, назвавши дії британської влади провокаційними і такими, що дискредитують Росію.

Крім того, в російському зовнішньополітичному відомстві наголосили, що російська влада не відповідатиме на ультиматум Великої Британії до тих пір, поки російській стороні не будуть надані зразки хімічної речовини, якою отруїли Скрипаля, і не буде розпочато спільне розслідування цього інциденту.

"Будь-які загрози прийняття санкційних заходів щодо Російської Федерації не залишаться без відповіді. Це повинна усвідомлювати британська сторона", - додали в російському МЗС.

Нагадаємо, що 13 березня Росія викликала посла Великої Британії Лорі Брістоу у справі про отруєння колишнього російського шпигуна Сергія Скрипаля.

Влада Великої Британії вважає, що до отруєння Скрипаля з високою часткою ймовірності причетна Росія.

4 березня колишній російський подвійний агент Сергій Скрипаль і його дочка Юлія були виявлені без свідомості на лавці в торговому центрі The Maltings в Солсбері. Скрипаль з донькою до сих пір знаходяться в реанімації в критичному стані.

[see_also]

У Великобританії отруїли колишнього шпигуна з Росії: всі подробиці

[/see_also]

Сергій Скрипаль - колишній полковник Головного розвідувального управління РФ. У 2006 році був засуджений на 13 років позбавлення волі за шпигунство на користь Великої Британії. Він зізнався, що був завербований британськими спецслужбами в 1995 році. За інформацією російського слідства, Скрипалю заплатили більше $100 тис. за інформацію про співробітників і агентів ГРУ, які діяли в країнах Європи.

У 2010 році був помилуваний в рамках операції з обміну громадян Росії, засуджених в Росії за шпигунство на користь США і Великої Британії, на агентів російських спецслужб, затриманих в США в червні 2010 року.

Після обміну шпигунами Скрипаль отримав політичний притулок у Великій Британії.